10 vecí, ktoré by ste na Facebooku nikdy nemali zverejňovať!

1235

Momentálne svetom otriasol škandál sociálnej siete Facebook, ktorá sama potvrdila, že o svojich užívateľoch si už roky zbiera informácie a taktiež číta súkromné správy. Je vám to nepríjemné? Nečudujeme sa. So všetkým, čo v živote robíme by sme mali byť opatrní a to najmä, ak sa to týka zverejňovania údajov o našej osobe.

Určite si radšej ešte raz skontrolujte týchto desať údajov, uložených na vašom profile a poriadne si rozmyslite, čo zdieľate:

1. Fotky detí

Každá informácia o deťoch a, samozrejme, aj ich fotky sú v prípade zverejnenia na sieti potenciálnym zdrojom nebezpečenstva. Rodina je to najcennejšie, čo človek v živote má. Je naozaj nepochopiteľnou nezodpovednosťou zverejňovať fotky svojich detí alebo akékoľvek informácie o nich.

Chráňte svoje deti. Ak zverejníte jednu fotku, ktorá nie je zdrojom žiadnych doplňujúcich informácií, je to ešte prijateľné. Nič viac ale nie. Nikdy a za žiadnych okolností.

A ďalšia vec. Skúste sa sami seba opýtať, ako by ste sa cítili, keby ste na internete našli svoju fotografiu z detstva, kde možno nemáte nič oblečené.

Ďalšou hrozbou sú samozrejme pedofili, ktorým v podstate uľahčíte cestu k svojmu cieľu. Pri tomto bode by ste sa teda mali naozaj vážne zamyslieť.

2. Telefónne číslo

Neuverejňujte na svojom facebookovom profile svoje telefónne číslo. A to ani vtedy, keď ste vyzvaní. Prečo? Z jednoduchého dôvodu.

Ak zverejníte svoje telefónne číslo, nielenže sa môžete stať terčom nechcenej reklamy, taktiež to môže skončiť aj o dosť horšie. Nie je nič horšie ako otravný stalker, ktorý vám nonstop vyvoláva a tým vás otravuje.

3. Dátum narodenia

Prečo práve tento dátum? Spolu s vašim menom a adresou dávate možnosť napadnúť váš bankový účet.

Dátum narodenia je citlivý údaj, ktorý ide ruka v ruke s menom a adresou, čo je tak trochu ľahší prístup napríklad k vášmu bankovému účtu alebo iným osobným údajom. Mnohí majú na internet bankingu heslá, ktoré práve spočívajú v kombinácii mena a dátumov narodenia.

[dalsia_strana]