3 hádanky, ktoré poriadne potrápia vaše mozgové závity! Zvládnete ich vyriešiť?

5228

Hádanky sú u vás, drahí naši čitatelia, mimoriadne obľúbené, preto sme si dnes pre vás pripravili ďalšie, ktoré poriadne potrápia vaše mozgové závity!

Tak čo, ste pripravení?

Všetci si potrebujú čas od času vyskúšať nejaké tie hádanky. Hádanky sú skvelé pre precvičenie nášho logického myslenia. Navyše sú veľmi zábavné a ich vyriešenie nám mnohokrát urobí radosť. Keďže vieme, že máte hádanky radi, aj dnes sme si pre vás nejaké pripravili. Celkom pre vás máme 3 hádanky a vašou úlohou nebude nič iné, než ich všetky vyriešiť. Pozor ale, sú naozaj ťažké! Ideme na to!

Hádanka č.1

Na parníku sa stala vražda. Máme tu tri podozrivé osoby – kuchára, námorníka a upratovačku. Každý z nich má svoje alibi.

Upratovačka: „Celý deň som upratovala, ja som to nebola.“
Kuchár: „Celý deň som varil, ja som to nebol.“
Námorník: „Ja som to nebol, celý deň som napínal plachty.“

Kto teda vraždu spáchal?

[dalsia_strana]

Hádanka č.2

Príde prvý deň pán do zverimexu a hovorí: „Ja by som chcel dvadsaťjeden myší.“ Druhý deň príde opäť a hovorí: „Ja by som chcel jednadvadsať myší.“

Koľko má pán myší tretí deň a prečo?

[dalsia_strana]

Hádanka č.3

Sú dvaja bratia, ktorí majú rovnakú matku a rovnakého otca. Narodili sa v rovnaký rok, rovnaký deň, v rovnakú hodinu, v rovnakej nemocnici. Nie sú to však dvojčatá. Ako je to teda možné?

Riešenie nájdete na ďalšej strane!

Hádanka č.1 – odpoveď

Na parníku predsa žiadne plachty nie sú, takže je logické, že vrahom je námorník – jeho alibi totiž nedáva zmysel.

Hádanka č.2 – odpoveď

Pri tejto hádanke ide o slovnú hračku. Prvý deň si muž kúpil 21 myší, druhý deň si kúpil jednadvadsať myší. Dvadsať myší teda zabil jedom, čo by znamenalo, že mu zostala jedna jediná myš.

Hádanka č.3 – odpoveď

Keď to nemôžu byť a nie sú dvojčatá, kto teda sú? Táto hádanka je skôr takým chytákom, pretože chlapci nemusia byť nutne jediné deti, ktoré sa matke a otcovi narodili. Môžu to byť napríklad trojčatá, len tretí brat nebol spomenutý.