5 zásadných dôvodov, prečo vzťahy na diaľku nevydržia dlhšie než rok! Alebo….?

3200

Vzťahy na diaľku sú skrátka komplikované. Vyžadujú veľa trpezlivosti, nádeje a dlhšiu dobu čakania bez fyzickej prítomnosti vášho blízkeho. Existuje málo vzťahov, ktoré môžu a dokážu vydržať všetky výzvy, ktoré sa vyskytujú vo forme prekážok. Pravda je ale taká, že väčšina z nich neprežije vďaka týmto výzvam ani po dobu jedného roka, nieto dlhšie.

Spoločne chodiť na nákupy, vychovávať deti, riešiť každodenný chod domácnosti, podporiť toho druhého, keď sa mu nedarí v práci alebo je chorý. Ale aj stretávať s priateľmi, ísť spolu na koncert či na dovolenku a najmä – držať sa za ruky, láskať sa, mať sex. To sú základné atribúty vzťahu medzi mužom a ženou.

Na Slovensku, podobne ako vo svete, však pribúda párov, ktoré nežijú v tradičnom partnerstve. Vzťah na diaľku prestáva byť raritou, naopak, má rastúci trend. Nemecké štatistiky tvrdia, že minimálne každé ôsme partnerstvo funguje „na dištanc“.

VIRTUÁLNA LÁSKA?

Partnerské vzťahy menia v čase internetu, sociálnych sietí a videohovorov svoju tradičnú tvár. Stávajú sa z veľkej časti virtuálnymi. Technické zázraky síce dokážu zmierniť pocity zo samoty a odlúčenia, sprostredkujú obraz a rozhovor o čomkoľvek, ale bozk, objatie a milovanie nenahradia. Psychické zaťaženie diaľkových dvojíc a ich rodín je obrovské.

Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, kvôli ktorým vzťahy na diaľku zlyhávajú. Ak plánujete odlúčenie na dlhšiu dobu, rozhodne vám to odporúčame prečítať, nech viete, čomu predísť a ako so svojím vzťahom zaobchádzať.

[dalsia_strana]

Musia si poradiť s mnohými problémami a kladú si otázky:

  • Čo náš sexuálny život?
  • Budeme si verní?
  • Čo máme spraviť, aby sa náš vzťah nerozpadol?
  • Ako sa zmeníme my a náš život?
  • Môžeme žiť paralelné životy a zároveň ich spolu prežívať?
  • Ako budeme komunikovať a stretávať sa?

Nutná, no často chýbajúca obrovská dôvera medzi vami a vaším partnerom

Ako všetci vieme, dôvera je základom budovania akéhokoľvek vzťahu, ale v prípade vzťahov na diaľku je potrebná obrovská dôvera, ktorá vám dáva nádej na lepšie zajtrajšky!

Podvádzanie

To sa stáva mnohokrát a je to jeden z hlavných dôvodov rozpadu väčšiny vzťahov. Keď pár dlhodobo zápasí s neprítomnosťou svojho partnera, môže sa v období ťažkých časov, kedy sa cíti zraniteľne a osamelo, znížiť k podvádzaniu svojho partnera s niekým iným.

Nedorozumenia a podráždenie

Dlhá vzdialenosť môže spôsobiť frustráciu, ktorá môže viesť až k pravidelným hádkam a nedorozumeniam. To môže tiež viesť k zlým rozhodnutiam a slovám, ktoré nikdy nemali uzrieť svetlo sveta. Akékoľvek rozhovory potom strácajú lásku, ktorá sa pomaly vytráca aj z celého vzťahu.

[dalsia_strana]

Prijatie reality

Človek by mal prijať skutočnosť, že je súčasťou vzťahu na diaľku a že musí niesť toto bremeno po určitú dobu namiesto obviňovania a začínania hádok, ktoré môžu viesť k rade ďalších problémov. Mali by ste sa vždy vyhnúť akýmkoľvek hádkam a snažiť sa pokojne vyriešiť každý vzniknutý problém.

Premýšľanie nad budúcnosťou

Ak chcete v budúcnosti žiť spoločne a byť v tomto vzťahu navždy, musíte sa vyhnúť negatívnym myšlienkam na prítomnosť a plne sa sústrediť na lepšiu budúcnosť. To vás motivuje a dokáže udržať váš vzťah milujúci a rešpektujúci.

SÚ AJ VÝHODY

Zvládnutý vzťah na diaľku ponúka výnimočnú šancu: Môžete si vytvoriť i intenzívne a kreatívne partnerstvo. Jeden druhému sa venujete oveľa intenzívnejšie ako v tradičnom vzťahu. Viac spolu podnikáte, ste si vzácnejší, neleziete si na nervy. Môžete striedať single život so životom vo dvojici.