5 zásadných dôvodov, prečo vzťahy na diaľku nevydržia dlhšie než rok! Alebo….?

2416

Vzťahy na diaľku sú skrátka komplikované. Vyžadujú veľa trpezlivosti, nádeje a dlhšiu dobu čakania bez fyzickej prítomnosti vášho blízkeho. Existuje málo vzťahov, ktoré môžu a dokážu vydržať všetky výzvy, ktoré sa vyskytujú vo forme prekážok. Pravda je ale taká, že väčšina z nich neprežije vďaka týmto výzvam ani po dobu jedného roka, nieto dlhšie.

Spoločne chodiť na nákupy, vychovávať deti, riešiť každodenný chod domácnosti, podporiť toho druhého, keď sa mu nedarí v práci alebo je chorý. Ale aj stretávať s priateľmi, ísť spolu na koncert či na dovolenku a najmä – držať sa za ruky, láskať sa, mať sex. To sú základné atribúty vzťahu medzi mužom a ženou.

Na Slovensku, podobne ako vo svete, však pribúda párov, ktoré nežijú v tradičnom partnerstve. Vzťah na diaľku prestáva byť raritou, naopak, má rastúci trend. Nemecké štatistiky tvrdia, že minimálne každé ôsme partnerstvo funguje „na dištanc“.

VIRTUÁLNA LÁSKA?

Partnerské vzťahy menia v čase internetu, sociálnych sietí a videohovorov svoju tradičnú tvár. Stávajú sa z veľkej časti virtuálnymi. Technické zázraky síce dokážu zmierniť pocity zo samoty a odlúčenia, sprostredkujú obraz a rozhovor o čomkoľvek, ale bozk, objatie a milovanie nenahradia. Psychické zaťaženie diaľkových dvojíc a ich rodín je obrovské.

Tu sú niektoré z hlavných dôvodov, kvôli ktorým vzťahy na diaľku zlyhávajú. Ak plánujete odlúčenie na dlhšiu dobu, rozhodne vám to odporúčame prečítať, nech viete, čomu predísť a ako so svojím vzťahom zaobchádzať.

[dalsia_strana]