7 spôsobov, ako prestať milovať niekoho, kto o vás nestojí…

5836

Hovorí sa, že nie je nič horšie, ako neopätovaná láska. Stretli ste sa niekedy s takouto situáciou? Ak áno, určite viete, aké ťažké je vyrovnať sa s tým.

Keď niekoho milujete, ale zistíte, že on vás nie, a nemôžete s tým nič urobiť, vaše sebavedomie začne klesať. Cítite sa nepotrebne, nešťastne a niekedy môžete dostať aj depresiu. Veľmi dôležité však je, dostať sa z tejto nepríjemnej situácie čo najskôr a začať nový život. My vám prinášame tipy na to, ako zabudnúť na neopätovanú lásku a vrhnúť sa do „nového“ života plnými dúškami…

PRIJMITE FAKT, ŽE VÁS NEPOTREBUJE

Pokiaľ si jeden deň myslíte, že vás polovička miluje, ale potom bez udania dôvodu na týždeň zmizne, asi to znamená, že vo vašom vzťahu nejde o úprimnosť, porozumenie a lásku. Pozrite sa na to z „druhej strany“. Ide u vás o romantickú lásku? Asi nie, a pokiaľ si to priznáte, budete na správnej ceste. Ak vám táto osoba najbližšie zavolá, alebo sa s ňou stretnete, spomeňte si, ako veľmi vám ublížila. Keď jej ukážete, že ju stále milujete a potrebujete ju, nebude k vám cítiť nič iné iba ľútosť a povýšenectvo. Nebuďte vo vzťahu otrokom, radšej si život usporiadajte inak.

ODVEĎTE SVOJU POZORNOSŤ

Zíde z očí, zíde z mysle„. Tohto motta sa držte, aby ste sa čím skôr preniesli cez skrachovaný vzťah. Držte sa od daného človeka čo najďalej, napríklad odíďte na dovolenku, na istý čas prestaňte sledovať sociálne siete alebo začnite navštevovať hodiny jogy. Pokiaľ sa však s danou osobou musíte stretávať, skúste aspoň na ňu nemyslieť. Svoje myšlienky presmerujte napríklad na svoje osobné ciele a výzvy.