8 vecí, na ktorých sa neoplatí šetriť ani v období krízy!

2212

Mnoho úspešných úsporných stratégií je založených na schopnosti odmietnuť kúpu vecí zbytočného charakteru, aby bola dosiahnutá dobrá investícia, alebo dosiahnutie cieľa, ktorý si nastavíte. Existujú však veci, na ktorých by ste nikdy nemali šetriť. Záleží od nich totiž aj vaše zdravie.

My sme sa rozhodli zostaviť zoznam dôležitých vecí, ktoré by ste mali kupovať, aj keď sa snažíte ušetriť peniaze. Tieto veci sú tak bežné, že im pravdepodobné často ani nevenujete pozornosť.

Topánky

„Nie som dosť bohatý, aby som si kupoval lacné veci,“ povedal barón Rothschild. Je lepšie mať pár drahých topánok, ako dva páry lacných, ktoré sú vyrobené z lacných materiálov a po tom, čo ich kúpite, si úplne zničíte svoje nohy do týždňa, či dvoch.

Nohy sú neustále pod tlakom v nepohodlných a tesných topánkach, čo vedie k únave, zlému krvnému obehu, bolestiam kĺbov, problémom so žilami a problémom s držaním tela. A peňazí, ktoré vynaložíte na liečbu, bude nakoniec oveľa viac ako v prípade kúpy kvalitného páru topánok. A keď dáte zdravotné problémy stranou, vysoko kvalitné topánky urobia správny dojem o majiteľovi, a pomôžu vám tak cítiť sa viac sebavedome.

[dalsia_strana]

Spodná bielizeň

Čím bližšie je kus oblečenia k vášmu telu, tým drahšie by malo byť. Preto nekupujte lacnú bielizeň. Uistite sa, že nosíte kvalitné materiály, pretože tie priamo ovplyvňujú kvalitu vášho života. Zlá spodná bielizeň môže dráždiť pokožku, spôsobiť začervenanie a viesť k svrbeniu.

Spodná bielizeň, ktorá bola vyrobená zle, môže byť nielen nepohodlná, ale tiež škodlivá pre vaše zdravie. Nízka kvalita podprsenky zhoršuje dýchanie, tlačí na žily a narušuje krvný obeh. Zlý krvný obeh je nebezpečný, pretože môže zastaviť produkciu mlieka v prípade dojčiacich matiek, alebo dokonca spôsobiť problémy s prsiami.

Džínsy

Dôležitou investíciou, ktorú je potrebné pridať do základnej sady oblečenia, je kvalitná dvojica džínsov. Džínsy vyrobené z džínsoviny sú pohodlné pre každodenné nosenie. Dobré džínsy by vám mali dobre padnúť, nemali by mať žiadne ďalšie detaily a nemali by stratiť tvar po niekoľkých praniach, či sa roztrhať po pár mesiacoch po ich kúpe. A mali by byť vyrobené z vysoko kvalitnej látky, ktorá nespôsobuje alergické reakcie.

Preto by ste si v budúcnosti mali kúpiť aspoň jeden pár kvalitných džínsov v klasickej modrej farbe, ktorá bude vyzerať skvele aj po niekoľko rokov.

[dalsia_strana]

Zuby

Hoci ceny za liečbu zubov sa môžu zdať nezmyselné, nemali by ste liečbu ignorovať. Zdravé a krásne zuby sú jednou z najdôležitejších vecí, ktoré zaisťujú vaše sebavedomie. To je tiež dôvod, prečo by ste mali navštevovať zubára najmenej dvakrát ročne.

Nezabúdajte, že vysoká cena naznačuje, že odborníci sú vysoko kvalifikovaní a ich vybavenie je veľmi dobré. Vždy existuje riziko, keď sa zveríte do rúk špecialistu za príliš nízke ceny. Takže najlepším spôsobom, ako ušetriť veľa peňazí za zubára, je nájsť problémy skôr, než sa stanú príliš vážnymi.

Čokoláda

Tmavá čokoláda je veľmi dobrá pre vaše zdravie, ale len ak je kvalitná. Niekoľko kusov kvalitnej drahej čokolády vám prinesie väčšie uspokojenie než celé balenie lacnej čokolády s nebezpečnými tukmi. To isté platí pre prípravu domácich dezertov – pre dosiahnutie lepších výsledkov používajte kvalitné kakao a kvalitnú čokoládu.

[dalsia_strana]

Zariadenie

Samozrejme, mali by ste zvážiť cenu pri nákupe zariadenia. Nemusíte kupovať najnovší model mobilného telefónu, ale výber najlacnejšieho nie je tiež dobrý nápad. Lacné zariadenia znamenajú, že neexistuje žiadna záruka, že budú fungovať dobre. Venujte pozornosť povesti spoločnosti. Zabudnite na lacné zariadenie od neosvedčených výrobcov, ktoré môžu byť niekedy dokonca nebezpečné.

Prístroje by mali fungovať dobre a po dlhú dobu. Je lepšie investovať peniaze raz do niečoho naozaj dobrého, než si každý polrok kupovať prístroj nový.

Alkohol

Pitie alkoholu je pre vaše zdravie nebezpečné, ale trochu červeného vína môže byť pre vás skutočne dobré.

Nešetrite ale na kvalite vína: je lepšie kúpiť si fľašu kvalitného vína a užiť si ju naplno. Lacný alkohol môže spôsobiť vážne otravy alkoholom, bolesti hlavy a ďalšie zdravotné problémy.

[dalsia_strana]

Bezpečnosť

Mnoho ľudí si myslí, že auto, byt, alebo životné poistenie je niečo, čo je naozaj drahé. Často si však odmietajú kúpiť poistenie, pretože nechcú platiť peniaze za hypotetickú šancu, že sa stane niečo zlé. Bez ohľadu na to, ako ste opatrní, nevidíte budúcnosť a neviete, čo sa stane. Preto je rozumné myslieť na vašu budúcnosť.