Ako prekonať strach z ihiel, opäť zaspať alebo konečne prehltnúť tabletku? S našimi tipmi to zvládnete!

1207

Ľudské telo je v podstate dokonalým, nie až tak krehkým strojom, ktorého funkcia a výnimočnosť nás snáď nikdy neprestanú prekvapovať. Samozrejme však existuje pár vecí, ktoré by sme radšej už nikdy neabsolvovali – napríklad mravčenie v preležaných končatinách, „čkanie“ alebo „zmrznutý“ mozog. Ako sa s týmito nepríjemnosťami vysporiadať? S nami to hravo dokážete!

[dalsia_strana]

Prehĺtanie tabliet

Mnoho ľudí má problém s prehĺtaním tabliet. U tých veľkých je to pochopiteľné, avšak niekto zápasí aj s maličkou tabletkou, ktorú nie a nie prehltnúť, aj keď napríklad s prehĺtaním jedla normálne problém nemáva. Väčšina z nás robí tú chybu, že hlavu zakláňa pri prehĺtaní dozadu. Lenže fígeľ je v tom, že to musíte urobiť presne naopak – ohnúť hlavu dopredu.

Mravčenie v končatinách

Poznáme to všetci – presedíte alebo preležíte si nejakú končatinu, ktorú potom chvíľku necítite a potom sa môžete zblázniť z nepríjemného brnenia. Zvykom je necitlivú končatinu rozhýbavať kmitaním, čo ale veľmi nepomáha. Najlepšie je, keď zakloníte hlavu dozadu a budete s ňou pomaly otáčať. Nervy totiž vedú z mozgu cez krk až do končatín.

[dalsia_strana]

Panická hrôza z ihiel

Pre mnoho z nás sa predstava vpichu injekčnou striekačkou do žily stáva doslova nočnou morou. Niekedy až takou, že ľudia odmietajú chodiť k lekárovi, aj keď im je veľmi zle. Babská rada znie: pred samotným vpichnutím skúste trochu zakašlať a nebude to toľko bolieť. Príde vám to čudné? Štúdie ukazujú, že môže ísť o oklamanie zmyslov, kedy sa sústredíte na niečo iné alebo to môže súvisieť s dočasne zvýšeným krvným tlakom. Či tak alebo tak, vraj to funguje.

Udržanie spánku

Však to poznáte – uprostred noci sa zobudíte, pretože potrebujete nutne na WC. Lenže potom máte veľký PROBLÉM s opätovným zaspaním. Existuje na to jedinečný, ale smiešne jednoduchý trik – nechajte jedno oko stále zatvorené. Oklamete tým tak mozog, ktorý si normálne vďaka vplyvu svetla na očnú sietnicu myslí, že je deň a prestáva byť unavený. Takto si mozog bude aspoň napoly myslieť, že stále ešte spí. Vyskúšajte a uvidíte. Možno to tak robíte, len si to neuvedomujete.