Téměř jí vybuchly bradavky! Baby po letech promluvila: Toho jste si v Hříšném tanci nikdy nevšimli

4511

Proslulý a dnes už legendární snímek se natáčel před více než 30 lety a představitelce hlavní hrdinky Baby Housemanové navždy změnil život. Spolu s hereckým kolegou Patrickem Swayzem se přes noc stali opravdovými megahvězdami. Fanoušci příběh jejich filmové lásky zbožňují a s opravdovým zápalem hltají dodnes.

Jennifer Grey, která hrála plachou Baby, po 31 letech vzpomíná na pikantnosti z natáčení. Pro britský list Sunday People prozradila některé zajímavosti, o kterých jste zřejmě netušili: ”Pamatuji se, když jsem poprvé četla scénář a pomyslela jsem si: Tohle je přímo perfektní úkol pro mě!“

Co se dělo dál?

Po prvních zkouškách však změnila názor

Její agentce se film nelíbil a tvrdila, že to bude určitě propadák. “Byla jsem zoufalá a myslela jsem si, že je to konec,” přiznala Jennifer. Když se však blížila premiéra, její provinilý pocit ze špatně odvedené práce ji postupně opouštěl. A přes noc se z ní stal miláček Ameriky. Po prvních zkouškách si myslela, že roli tanečníka Johnnyho získá hvězda Titanicu, Billy Zane.

“Billy byl jeden z mých partnerů a myslela jsem si, že roli získá on. Byl jako Marlon Brando a skvěle tančil. Ale pak si vzpomínám na to, jak jsme s Patrickem tančili a najednou bylo všechno tak snadné,” odhalila Jennifer.

Dvojici čekaly náročné scény a stovky hodin práce. Potrápila je i závěrečná scéna, během níž tancovali na nezapomenutelnou píseň “Time of my Life”.

“Pamatuji si, jak jsme natáčeli velké taneční finále. Krátce předtím natřeli pódium a celé bylo lepkavé,” řekla Jennifer. “Nátěr se přilepil na mou botu a já se nemohla otočit. Všichni tam seděli. Stovky lidí sledovali, zda se sesypeme k zemi!”

Mimo jiné se vyjádřila i k legendární scéně, která vznikla ve studeném jezeře. Jak si představitelka sladké Baby na natáčení vzpomíná?

V rámci rozhovoru se Sunday People si zavzpomínala na natáčení scén v jezeře, když byl chladný říjen. Voda byla velmi, velmi, velmi studená. Bylo to hrozné. Celý čas jsem se v duchu sama sebe ptala – Dá se zemřít na to, že mi od chladu explodují bradavky?“ prozradila herečka, která si o filmu myslela, že bude propadák.

Není divu, že úspěch počinu ji příjemně zaskočil

Slávu si však v té době velmi neužívala. Měla totiž zcela jiné starosti. S tehdejším přítelem, hercem Matthew Broderickem byla na dovolené v Irsku, kde Matthew způsobil dopravní nehodu, při níž zahynula 28-letá řidička a její 63-letá matka.

„Konfrontace hlubokého smutku, viny vůči pozůstalým a opěvování mě jako hvězdy byly věci, které prostě nešly dohromady,“ řekla na margo toho Jennifer, která se tehdy na jistý čas stáhla do pozadí.