Táto žena žiarli tak prehnane, že jej muž musí vždy, keď sa vráti domov, podstúpiť detektor lži!

7649

Je to akýsi obranný efekt, keď človek nedokáže tomu druhému veriť.

Ľudia trpiaci týmto bludom sú chorobne presvedčení o nevere svojho partnera. Choroba sa objavuje nečakane a náhle. Liečba je veľmi náročná a väčšinou vyžaduje separáciu partnerov, alebo zmizne po rozvode alebo úmrtí partnera. Nanešťastie, môže tiež končiť vraždou, či samovraždou. Zaujímavosťou je, že Othellov syndróm častejšie postihuje mužov, menej často ženy. Okrem už spomínaných prejavov žiarlivosti chorobne žiarlivý človek svojho partnera často vypočúva, neraz ho prenasleduje, aby sa uistil kde je a čo robí, núti ho podstupovať rôzne testy vernosti. Porucha sa môže objaviť samostatne, alebo ako príznak schizofrénie, užívania alkoholu, či drog (hlavne kokaínu).

Tento pár sa spoznal cez internet a dlhé týždne si len písali.

Prvé stretnutie prebehlo v Londýne, kam Debbie za Stevom prišla až zo Škótska. Keď však začali spolu bývať, žiarlivosť sa začala stupňovať.

„Keď raz večer šla v televízií reklama na dámske holiace strojčeky, dostala som panický záchvat, že Steve tú modelku doslova hltá očami,“ hovorí. „Má zákaz pozerať sa v televízií na ženy, ale mám strach, že keď odídem do vedľajšej miestnosti, tak sa jedným okom pozerá.“

Detektor lži

Neskôr bola žiarlivosť viac a viac silnejšia a to až do takej miery, že Steven musí zakaždým, čo príde domov, podstúpiť test na detektore lži. Debbi si tak musí byť istá, že ju jej snúbenec neklame. Stevenovi to ale prekvapivo nerobí problém. Detektor lži však nie je jedinou kontrolou. Debbi neustále kontroluje svojmu snúbencovi telefón, výpisy z účtov a emaily.

Akonáhle sa Steven rozhodne pozrieť na film, v ktorom vystupujú ženy, nesmie sa na neho pozerať. Žiadne schôdzky s kamarátmi, Steven musí za každú cenu zostať doma. Preto, aby Debbi svojho snúbenca doma udržala, musí kupovať neustále nové hry na herné konzoly. Debbi tiež trpí nadváhou, ale bojí sa vyjsť z domu, pretože neznesie posmech. A tiež by nenechala Stevena doma samého. Steven sa k tomu ale stavia s úplným pokojom

Steven Debbi naozaj miluje

„Rozhodne mi to za to stojí. Nikdy v živote som totiž nestretol tak veselú a skvelú ženu“, tvrdí Steven. Žiarlivosti sa však Debbi nikdy nezbaví. Bola jej diagnostikovaná ako choroba. Je to niečo ako závislosť na alkohole, akurát s tým rozdielom, že Debbi je závislá na neustálej kontrole svojho snúbenca.

Lásku neprekazí žiarlivosť

Steve tiež potvrdzuje, že občas je to s Debbie veľmi ťažké, ale že mu to za to stojí. „Niekedy som na tom detektore nervózny, a tak vyjdú výsledky nejasne. Rozruším sa a zdvihne sa mi tlak. Potom ma začne Debbie podozrievať. Musím ju presvedčiť, že som jej verný a v duchu sa modlím, aby mi uverila,“ zdôveril sa Steve.

„Je to žena môjho života. Zvládnem to. Trochu žiarlivosti medzi nami predsa nič nezmení,“ poznamenal.