Spomínate si na toto dieťa, ktoré sa narodilo bez veľkej časti lebky? Pozrite sa, ako vyzerá dnes!

1214

Dieťa bez polovice lebky: Ako vyzerá dnes? Fottik.eu

Narodenie dieťaťa prináša do každej rodiny veľké šťastie a radosť. Niekedy však vie byť život krutý…

Rodičia Jaxona Buella z Floridy na začiatku ťažkej cesty zrejme ani neverili, že sa tohto dňa dožijú. Lekári ich chlapcovi po narodení nedávali veľké šance. Vďaka nekonečnej láske a nestrácajúcej nádeji však so synom sfúkli už štvrtú sviečku na torte.

Mladá mamička bola veľmi šťastná, že konečne bude mať svoje dieťa a rozhodla sa, že pôjde na ultrazvukové vyšetrenie, aby tam zistila, ako sa jej tehotenstvo vyvíja. Prišla na ultrazvuk, kde jej lekári oznámili veľmi nešťastnú správu, že jej dieťa má len časť svojej lebky. Napriek tomu sa matka rozhodla pokračovať v tehotenstve, aj keď vedela všetko, čo spoločne s tým prichádza.

Dieťa sa narodilo s Hydranencephaly (vzácny stav, kedy mozgové hemisféry chýbajú a sú nahradené vakmi naplnenými mozgovomiechovým mokom). Doktori dieťaťu dávali maximálne týždeň života. Matka sa už počas očakávania mohla rozhodnúť ukončiť tehotenstvo. Ona ale svojmu chlapcovi chcela dať šancu na život.

[dalsia_strana]

Ale Jaxonovi sa podarilo udržať si život a prekonať všetky očakávania, pretože teraz má už štyri a pol roka.

Jaxonov otec priznáva: „Niektoré dni sú naozaj veľmi ťažké, každý deň máme výzvy, ale Brittany a ja sme sa nevzdali. Sme veľmi zjednotená a veľmi vďačná rodina.“

Napriek kritike, ktorá sa na rodinu hrnula z každej strany, nič neľutujú.