Dievča postrelené do tváre dostalo po 11 rokoch novú tvár a šancu na lepší život! Ako vyzerá dnes?

3534

Keď mala Chrissy Steltzová 16 rokov, jej život sa drasticky zmenil. A tým nemyslíme, že sa prihlásila na vysokú školu alebo dostala prácu ako bežní ľudia. Jej život zasiahla hrozivá nehoda, ktorá sa odohrala počas jarných prázdnin.

Chrissy mala v mladosti problémy so zákonom. Raz sa zúčastnila úspešnej krádeže zbraní, čo patrične so svojimi kumpánmi oslávila. Počas zábavy došlo k náhodnému výstrelu z jednej ukradnutej zbrane.

Chrissy ich varovala so slovami, že ich počínanie je „nebezpečné“. Bolo jej však povedané, že sa nemá čoho obávať, pretože zbraň nie je nabitá.

O niekoľko sekúnd neskôr ju však do tváre zasiahla guľka.

Mladík, ktorý ju nešťastne postrelil, si odsedel 27 mesačný trest.

Jej dnes už bývalý priateľ, ktorý na večierku nebol, dorazil krátko potom a našiel Chrissy vo veľmi zlom stave. Napriek hrozným zraneniam však zostala pri vedomí. V rozhovore pre ABC News uviedol: „Neviem, či ste niekedy videli zranené zviera, ktoré sa snaží zdvihnúť. Taký to bol pohľad. Videl som zranenie, ktoré by neprežil nikto okrem niekoho veľa silného. A ona sa snažila vstať.“

Napriek obrovskej traume, ktorú Chrissy utrpela, nakoniec prežila.

Po šiestich týždňoch bola prepustená z nemocnice.

Domov sa vrátila slepá, bez nosa a s rekonštruovanou čeľusťou.

[dalsia_strana]

Tento incident sa odohral pred 18 rokmi.

Prišla o obe oči a nos, a tým pádom aj o zrak a čuch. Zrazu bola úplne na nepoznanie, pretože namiesto krásnych očí sa teraz nachádzala iba diera. Napriek týmto zraneniam Chrissy dokončila strednú školu, a zúčastnila sa dokonca školského plesu, kde svoje oči prekryla maskou.

Potom jej však bola ponúknutá náhradná tvár, ktorá by jej poskytla umelé oči aj nos.

Avšak napriek všetkej bolesti, ktorú si vo svojom živote vytrpela, musela zažiť ďalšiu ťažkú chvíľu. Poisťovňa jej totiž oznámila, že jej tento zákrok nepreplatí, pretože ho považuje len za „kozmetický“.

Potom sa na ňu však konečne usmialo šťastie. Ako získala novú tvár, sa dočítate na ďalšej strane!

[dalsia_strana]

Našťastie však zasiahli lekári, ktorí jej novú tvár dali zadarmo.

A hoci Chrissy svoju novú podobu na vlastné oči vidieť nemôže, jej syn áno. Prvýkrát v živote sa môže na svoju mamu pozrieť bez tvárovej masky.

Náhradná tvár Chrissyin život drasticky zmenil, tentoraz však k lepšiemu.

V súčasnej dobe žije so svojím priateľom Geoffreym Dilgerem, ktorý rovnako v 16 rokoch prišiel o zrak, a ich malým synom Geoffreym Juniorom.

A hoci jej traumatický incident v 16 rokoch vzal veľa, životný elán si vziať nenechala.

S novou tvárou je teraz silnejšia ako kedykoľvek predtým a môže sa s radosťou venovať svojmu synčekovi. Jej samotnej nikdy nevadilo, že na ňu ľudia zízajú, avšak túto zmenu chcela podstúpiť hlavne pre Geoffreyho Juniora.

Samozrejme nič z toho by nebolo možné, keby lekári neboli ochotní vykonať jej operáciu zdarma, za čo im rozhodne patrí veľké uznanie a vďaka.

Na celú reportáž o Chrissy sa môžete pozrieť na nasledujúcej strane.

[dalsia_strana]

Reportáž o Chrissy: