Do ruky vzala fén, obyčajné sitko a začala si sušiť vlasy. Keď uvidíte výsledok, už nikdy si vlasy nebudete fénovať inak!

7429

Každá žena túži po peknom, slušnom účese. Lenže niekedy chýba čas na návštevu kaderníčky, inokedy peniaze a často oboje. Poďte vyskúšať tento jednoduchý trik a vytvorte si krásne kučery v pohodlí vášho domova!

Pre vykúzlenie krásneho účesu a oslnivých kučier nie je vždy potrebné navštevovať kaderníctvo. Osvojte si niekoľko trikov, vďaka ktorým si upravíte vaše vlasy sama, bez toho aby ste im uškodili. V dnešnom článku prinášame rady ako pre vlasy vlnité, tak aj rovné.

Väčšina žien s rovnými vlasmi používa na ich úpravu kulmu, alebo natáčky, ale výsledok býva často žalostný – strapatý účes bez pekného tvaru. Majiteľky vlnitých vlasov od prírody zasa môžu po vysušení vyzerať ako po zásahu elektrickým prúdom.

Tipy a triky pre krásne účesy vytvorené doma nájdete na ďalšej strane.

Vlnité a kučeravé vlasy

Dôležité je, aby kučery boli pekne pravidelné. Vďaka tomuto triku vytvoríte efekt krásnych kučier, ktoré majú objem, vyzerajú mierne nedbalo a akoby vysušené slnkom. Jednoducho ženské a pôvabné.

Postup úpravy

Vlasy umyte obvyklým spôsobom a miernym stláčaním vyžmýkajte prebytočnú vodu. Potom môžete použiť veľmi malé množstvo tužidla.

Vezmite sitko, ktoré máte iste doma v kuchyni a vlasy do neho vložte. Začnite ich vysúšať smerom zdola tak, aby boli vždy zdvihnuté a uložené v sitku.

Tip:

Fén držte od vlasov vo vzdialenosti 30 cm, aby ste zabránili ich poškodeniu. Tiež je dobré nastaviť sušič na nižší stupeň.

Akonáhle máte vlásky suché, len ich prehrabnite prstami alebo „našuchorte“, ale nerozčesávajte! Získate prirodzený objem a nedbalý vzhľad sexy kučier.

Pre názornosť si pozrite video a pokračujte v čítaní tipov na krajšie vlasy na ďalšej strane.

Rovné vlasy

Aj pre dámy s rovnými vlasmi máme jednoduchý návod, ako získajú krásne kučery. Zabudnite na kulmu i natáčky, ktoré vám zaberú čas a môžu poškodiť vlasy. Potrebujete k tomu len elastickú textilnú čelenku alebo zviazané pančuchové nohavice.

Postup úpravy

Rozčešte vlasy a naneste do nich malé množstvo tužidla, ktoré zafixuje váš výsledný účes. Nasaďte si čelenku a vlasy obtáčajte okolo nej po jednotlivých prameňoch čo najhustejšie. Potom choďte pokojne spať.

Ráno vlásky odmotajte, zložte čelenku a naneste lak na vlasy alebo opäť trochu tužidla. Výsledný účes len prehrabnite prstami. Lokne sú krásne prirodzené a pôvabné.

Tip

Úpravu nie je nutné robiť iba pred spaním, ale je potrebné, aby vlasy boli obtočené okolo čelenky niekoľko hodín.

Ďalšie praktické video: