Dokážete to vyriešiť? Hádanky, ktoré zaručene otestujú vašu inteligenciu

3160

Nie každý test, ktorý má posúdiť vašu inteligenciu musí byť založený na desiatkach otázok a zložitých úlohách. Niekedy postačí i jednoduchý obrázok, ukrývajúci správnu odpoveď, na ktorú prídu len tí najinteligentnejší. Trúfate si vyriešiť nasledujúce hádanky?

Pokiaľ chcete svoju hlavu trošku potrápiť, odporúčame vám, aby ste sa pokúsili vyriešiť tieto neobvyklé hlavolamy, ktoré sa skladajú vždy z obrázka a textového zadania.

Odpoveď nájdete vždy na nasledujúcej strane.

1. Horúci letný deň

Bol teplý letný deň a policajný detektív sa rozhodol, že sa pôjde opaľovať k jazeru. Keď prišiel k brehu, počul ženský plač. Prišiel k dievčaťu a spýtal sa jej: „Čo sa ti stalo?”. Dievča neodpovedalo, a tak jej povedal: “Prosím ťa, zhlboka sa nadýchni, upokoj sa a všetko mi povedz, krok po kroku.”

“To sa vám ľahko povie,” odpovedalo dievča. “Ani si neviete predstaviť, čo všetko pre mňa ten náramok znamenal. Chodím sem každý deň a dnes som si dala dole náramok, keď som sa opaľovala. Položila som ho na knihu a náhodou som zaspala. Keď som sa zobudila, už tu nebol.”

Detektív začal premýšľať. Od jej miesta neviedli žiadne stopy, iba tie jej. V okolí neboli žiadni iní ľudia, iba tí na pláži. Bolo jasné, že iba niekto z nich musel náramok ukradnúť. Ľudia sa zatiaľ prišli pozrieť, čo sa deje. Keď sa na nich detektív pozrel, bolo mu hneď jasné, kto mohol náramok ukradnúť.

Kto to bol?

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne.

[dalsia_strana]

Správne riešenie:

Jediná osoba, ktorá mohla dočiahnuť na náramok bez toho, aby zanechala stopy v piesku, bol chlapík s rybárskou udicou. Ihneď sa stal prvým podozrivým.

2. Na rieke

Bol horúci letný deň, avšak detektív Varnike bol v službe. Spoločne so svojím asistentom išli po jednom zločinci. Pri jeho sledovaní sa zrazu ocitli na brehu malej, ale zato veľmi hlbokej a prudkej rieky.

Vyšetrovatelia zazrú plavcov, ktorých sa spýtajú: „Hľadáme chlapa vášho veku. Musí byť niekde v blízkosti. Nevideli ste ho?“

„Pred pár minútami okolo nás prebehol. Tamto skočil do rieky. Vidíte ho tam na druhej strane? Poponáhľajte sa!“

Milý mladík detektívovi dokonca ponúkol svoju loď, ten ale odmietol. „Nechajte ho utiecť,“ povedal. „Teraz sa chcem zoznámiť s vami.“

Prečo sa detektív rozhodol venovať pozornosť chlapcom a nebežať sa utečencom na druhej strane rieky? Odpoveď na ďalšej strane.

Správne riešenie:

Rieka bola hlboká a prudká. Ak by sa niekto rozhodol ju preplávať, ihneď by sa utopil. Nie je teda možné, aby sa zločinec dostal na druhú stranu. Je ním teda ten, ktorý stojí na brehu.

3. Vianočná záhada

Detektív Varnike bol v službe tiež cez Vianočné sviatky. Ráno 25. decembra dostal výzvu. Zazvonil na zvonček pri dverách a po chvíli mu otvoril ospalý majiteľ bytu. Detektív sa predstavil a povedal: „Musím dôkladne preskúmať váš byt. Váš sused tvrdí, že k vám včera prišiel na štedrovečerný večierok. A zatiaľ čo podľa svojich slov vedľa vianočného stromčeka osvetlenom pestrofarebnými svetielkami spieval pesničky spolu s vašou rodinou, vlámal ste sa mu do bytu a ukradol niekoľko cenností.“

Majiteľ odpovedal: „To nie je pravda! Naša rodina slávila Štedrý večer u priateľov. Išli sme k nim už popoludní. Skoro som nemal čas vyzdobiť stromček, než sme odišli. Domov sme sa vrátili až dlho po polnoci a hneď šli spať. Ak chcete, môžem zobudiť svoju ženu a syna, tí to potvrdia.“

„Nie je potrebné,“ prerušil ho detektív. „Je mi celkom jasné, že váš sused je klamár.“

Ako detektív Varnike dokázal tak rýchlo usvedčiť suseda z klamstva?

Odpoveď nájdete na ďalšej strane.

Správne riešenie:

V osvetlení vianočného stromčeka chýba jedna žiarovka, bez ktorej nefungujú ani všetky ostatné. Majiteľ stromček skutočne v zhone ozdobil, neubezpečil sa však o tom, či svetielka fungujú. Toto však sused nemohol vedieť, takže o spievaní kolied vedľa stromčeka osvetleného pestrofarebnými svetielkami klamal.

Ktorá hádanka pre vás bola tá najťažšia? Dajte nám vedieť do komentárov!