Fenka takmer umrela po tom, čo jej majiteľka nafarbila srsť farbou na vlasy! Svojim zotavením ale ohromila všetkých

2175

Tento krásny psík má pomerne výstižné meno Violet (fialka, fialová farba).

Violet však takto nevyzerala vždy. Kvôli svojej bývalej majiteľke musela vytrpieť hroznú bolesť, ktorá k tomuto vzhľadu viedla.

Jej bývalá majiteľka sa rozhodla, že jej nafarbí srsť!

Drobné zviera vážilo len niečo cez dva kilogramy a prijali ho v centre Pinellas County Animal Services na Floride. Violet mala niekoľko chemických popálenín, opuchnuté oči a dokonca sa jej zlupovala aj pokožka.

Zamestnanci centra si boli takmer istí, že pes zomrie, no aj napriek tomu sa nevzdali. Tím veterinárov netušil, či Violet nepoloží nejaká infekcia, alebo jej ešte niekedy narastú vlasy a či sa vôbec spamätá z prežitej traumy. Dali jej všetky potrebné lieky, tekutiny a nakoniec sa snažili dostať z nej preč čo najviac farby na vlasy. Jej telo museli následne pokryť bandážami. Asi si viete predstaviť, že nešlo len o rutinný zákrok a zamestnanci sa so záchranou psieho života naozaj potrápili.

“Dali sme jej tekutiny, lieky proti bolesti a jemne sme jej zmyli chemickú farbu z tela, ako to len šlo, a potom sme ju obviazali,” píše záchranná stanica na svojom Facebooku.

Na prvú noc si Violet vzal domov jeden z miestnych veterinárov.

“Ráno k nám prišla a ohromila nás, pretože sme nečakali, že tú noc zvládne. Ale stále sme čakali. Nebola z toho ešte vonku, ale bola už energickejšia a dávala nám pusinky,” pokračoval facebookový príspevok.

Ukázalo sa, že na zlepšenie jej stavu budú musieť čakať tri mesiace.

Violetin príbeh má našťastie dobrý koniec. Prečítajte si o ňom na ďalšej strane!