Fenka takmer umrela po tom, čo jej majiteľka nafarbila srsť farbou na vlasy! Svojim zotavením ale ohromila všetkých

2801

Ľudia vedia byť niekedy extrémne hlúpi a bezcitní. Platí to aj na ich správanie sa k domácim miláčikom. Zatiaľ čo niektorí by pre nich urobili hocičo na svete, iní si z nich robia živé bábiky a obliekajú ich do najrôznejších kostýmov.

Pri oblečení pre psy však ich pokusy nekončia. O pomerne bizarný kúsok sa postarala aj majiteľka maltézskeho psíka, ktorej sa už nepozdávala jeho farba. Rozhodla sa ho zafarbiť nafialovo, čo zvieraťu skoro spôsobilo smrť.

„Skrášľovanie zvierat môže byť nádherné. Prídu s novým strihom, pekne voňajú a radi sa predvádzajú. Tak to má byť. Zvieratá môžeme okrášliť rôznym spôsobom, ale NIKDY, naozaj nikdy nepoužívajte produkty, ktoré sú určené pre ľudí a nie zvieratá. Chemikálie vo farbách na vlasy sú toxické. Môžu spôsobiť popáleniny, slepotu a keď si farbu zviera náhodou oblizne, môže mu to rozleptať vnútorné orgány. Nedovoľte, aby niekto dopadol ako Violet.“

Farbenie možno však vykonať iba netoxickými farbami, čo majiteľka tohto chudáčika buď nevedela, alebo jej to bolo jedno. V každom prípade sa jedná o odsúdeniahodný čin a podobní ľudia by zvieratá radšej mať nemali. Zafarbenie srsti fenku stálo takmer život, avšak našťastie sa z toho nakoniec dostala.

Ak chcete poznať celý príbeh tejto statočnej fenky, čítajte ďalej!

Tento krásny psík má pomerne výstižné meno Violet (fialka, fialová farba).

Violet však takto nevyzerala vždy. Kvôli svojej bývalej majiteľke musela vytrpieť hroznú bolesť, ktorá k tomuto vzhľadu viedla.

Jej bývalá majiteľka sa rozhodla, že jej nafarbí srsť!

Drobné zviera vážilo len niečo cez dva kilogramy a prijali ho v centre Pinellas County Animal Services na Floride. Violet mala niekoľko chemických popálenín, opuchnuté oči a dokonca sa jej zlupovala aj pokožka.

Zamestnanci centra si boli takmer istí, že pes zomrie, no aj napriek tomu sa nevzdali. Tím veterinárov netušil, či Violet nepoloží nejaká infekcia, alebo jej ešte niekedy narastú vlasy a či sa vôbec spamätá z prežitej traumy. Dali jej všetky potrebné lieky, tekutiny a nakoniec sa snažili dostať z nej preč čo najviac farby na vlasy. Jej telo museli následne pokryť bandážami. Asi si viete predstaviť, že nešlo len o rutinný zákrok a zamestnanci sa so záchranou psieho života naozaj potrápili.

„Dali sme jej tekutiny, lieky proti bolesti a jemne sme jej zmyli chemickú farbu z tela, ako to len šlo, a potom sme ju obviazali,“ píše záchranná stanica na svojom Facebooku.

Na prvú noc si Violet vzal domov jeden z miestnych veterinárov.

„Ráno k nám prišla a ohromila nás, pretože sme nečakali, že tú noc zvládne. Ale stále sme čakali. Nebola z toho ešte vonku, ale bola už energickejšia a dávala nám pusinky,“ pokračoval facebookový príspevok.

Ukázalo sa, že na zlepšenie jej stavu budú musieť čakať tri mesiace.

Violetin príbeh má našťastie dobrý koniec. Prečítajte si o ňom na ďalšej strane!

Počas týchto troch mesiacov ľudia z útulku Violet podávali lieky proti bolesti, antibiotiká a infúzie, ošetrovali ju medovou liečbou, odstraňovaním chrást, anestéziou a výmenami obväzov a zažívali bezsenné noci v obavách, nádeji, obavách a potom zase v nádeji“.

A napriek všetkému utrpeniu Violet ukázala, že je stále priateľský a milujúci psík.

A konečne prišiel čas zloženia obväzov.

„Violet bola nádherná. Vždy bude mať svoj osobitý štýl, a to jej novým majiteľom, ktorí sa špecializujú na skrášľovanie maznáčikov, vôbec nevadí,“ opísal útulok šťastný koniec na svojom Facebooku.

Violet má nového pána!

Po všetkých útrapách mala Violet tiež konečne trochu šťastia, keď si ju adoptoval istý David Anderson, ktorý vlastní psí salón a pekáreň Woof Gang Bakery vo floridskom meste St. Petersburg a Violet si absolútne zamiloval.

„Ona je strela. Oživí každé miesto, kam vstúpi. Je úžasné, ako všetkých miluje a nepozná slovo cudzie, napriek tomu, ako sa s ňou zaobchádzalo,“ hovorí David.