FOTO: Dvojica tanečníkov z Lambady. Ako vyzerajú dnes?

4435

Nezáleží na tom, či ste sa narodili v rokoch deväťdesiatych alebo ste pred pár dňami oslávili päťdesiatku. Nesmrteľný letný hit brazílskeho dua Kaoma pozná hádam každý.

Francúzsko-brazílske zoskupenie Kaoma, spolu s brazílskou vokalistkou Loalwa Braz, sa v roku 1989 postaralo o hudobnú senzáciu. Po nevýraznom prvom singli z debutového albumu Worldbeat, sa rozhodli vypustiť do sveta tanečný hit, ktorý nemožno nazvať inak, ako zásah do čierneho. Pieseň, ako i rovnomenný tanec Lambada, verejnosť okamžite prijala a už čoskoro dovtedy nie veľmi známa formácia bodovala aj vo svetových rebríčkoch.

Zaujala aj dvojica tanečníkov

Malý černoško Washington „Chico“ Oliveira (*1977) a dlhovlasá blondínka Roberta de Brito (*1979) z Brazílie. To je dvojica tanečníkov, ktorá sa preslávila najmä účinkovaním v spomínanom klipe. No ak si myslíte, že týmto ich spolupráca skončila, vyvedieme vás z omylu.

Pozitívne reakcie ľudí na vydarené duo boli také veľké, až si nielen oni sami, ale najmä kompetentní z brandže rýchlo uvedomili, že by bola škoda toho nevyužiť. Ani nie rok po vydaní Lambady prišli mladí Brazílčania s albumom „Frente a Frente“ a úspešnými singlami „Frente a Frente“ and „Esperança do Natal“, rezonujúcimi najmä vo francúzsky hovoriacich krajinách.

Začal sa maratón vystúpení v Brazílii, Francúzsku a v Taliansku, účinkovanie v televíznych šou či vlastné koncerty, hoci od začiatku bolo zrejmé, že ich spojenie nepotrvá večne. A tak sa aj stalo. Ako dopadli? To sa dozviete na nasledujúcej strane.

Takto vyzerajú dnes:

Po veľkom úspechu sa kariéra Chica & Roberty náhle zastavila a každý išiel svojou cestou. Chico sa stal protestantským kňazom a spolu s dcérou i manželkou žije v brazílskom meste Espiríto Santo. Stále krásna Roberta sa vydala, rovnako ostala žiť v rodnej Brazílii a v súčasnosti pracuje ako veterinárka.

Dvojicu preslávil tanečný hit Lambada:

Dnes sa už ani jeden nevenuje hudbe: