Konečne odhalenie pravdy?! Titanic sa vraj nepotopil kvôli nárazu, ale kvôli niečomu úplne inému. Tento dôvod vás prekvapí!

5760

Titanic, vo vtedajšej dobe najväčší osobný zaoceánsky parník, megalomanský projekt, ktorý mal byť nevídaným zázrakom. Loď, určená na prepravu pošty a cestujúcich medzi Európou a Severnou Amerikou ale bohužiaľ stroskotala už pri svojej prvej plavbe.

Od potopenia Titanicu uplynulo už mnoho rokov a vedci neustále špekulujú, čo všetko okrem rýchlosti mohlo zapríčiniť jeho koniec. Najnovšie tvrdia, že ľadovec bol iba čiastočnou príčinou totálneho konca „nepotopiteľnej“ lode.

Titanic viezol na palube nielen jedných z najbohatších ľudí sveta, ale bol tiež jedinou nádejou pre utečencov a emigrantov na lepší život v Amerike. Tam ale loď nikdy nedoplávala.

14. apríla 1912 o 23:40 zasiahol Titanic ľadovec, a do 3 hodín od zrážky sa loď potopila. Oceán si spolu s presláveným parníkom vzal i okolo 1 500 životov. Katastrofa, ktorá nemá v dejinách lodnej dopravy obdoby, skrýva mnoho ľudských príbehov a tajomstiev.

Nepotopiteľný Titanic

„Titanic bol považovaný za bezpečný a nepotopiteľný. Všetci sme to tak brali,“ nechala sa počuť Margaret Devaney, ktorá katastrofu prežila. Niektorí z ďalších preživších neskôr spáchali samovraždu, pretože sa s prežitou traumou nedokázali vyrovnať.

[dalsia_strana]