Kruté! Učitelia sa podelili o “najlepšie” naschvály, ktoré predviedli žiakom, ktorých nemali radi!

3566

Väčšina z nás určite zažila pomstychtivého učiteľa. Nezáležalo na tom, ako dobre ste sa správali, ale celkom iste si spomeniete aspoň na jeden okamih, kedy bol učiteľ vo vašej triede k niekomu zbytočne krutý.

Práca učiteľa veru „nie je ľahkým chlebíkom“, neraz ani adekvátne finančne ohodnotená. Každý kto si túto neľahkú rolu vyskúšal, prípadne roky učí dnešné deťúrence, dá tomu iste za pravdu.

Životné poslanie?

Školáci podstatnú časť svojho denného času trávia v škole. Nie je preto jedno s kým, pod akým dozorom, prístupom, vedením, pod akou výchovnou taktikou prebieha vyučovací proces a celý pobyt v škole.

Nedávno sa skupina učiteľov zhromaždila na sociálnej sieti Reddit, aby sa navzájom podelili o príbehy svojich najdrsnejších krokov, ktoré proti “neposlušným” študentom podnikli. Byť učiteľom je bezpochyby veľmi ťažká práca, avšak ak by podobné kúsky vykonal niekto v akejkoľvek inej profesii, dostal by celkom iste vyhadzov.

My sme pre vás niekoľko najlepších príbehov vybrali. Tak poďme na to!

Kto je tu to dieťa?

“Mala som žiačku-mrchu, ktorá si robila srandu z postihnutého dieťaťa, kradla a celkovo pobyt v škole znepríjemňovala všetkým spolužiakom. Jej rodičia nepomáhali, riaditeľovi už tiež liezla na nervy a bola to základná škola, takže nebolo veľmi čo robiť…”

“Mali sme tradíciu, kedy sme každú špeciálnu “oslavovali” tým, že sme sa obdarúvali darčekmi. Tak som jej dala rozbitý vianočný darček, potom zdeformovanú valentínsku sušienku či pokrčenú krabičku sladkého mlieka. Celý rok. Vždy dostala to pokrčené, rozbité, skrátka tú najhoršiu možnosť. Malicherné, neprofesionálne, ale v tej dobe to bol veľmi dobrý pocit. “@NotAnotherWhatever