DOKÁŽETE VYRIEŠIŤ TÚTO LOGICKÚ HÁDANKU O ŠTYROCH KRIMINÁLNIKOCH? KTO VYKRÍKNE AKO PRVÝ?

1852

Logické hádanky sú veľmi obľúbenou záležitosťou. Niektoré logické úlohy sú ľahké, no niektoré nás vedia poriadne potrápiť. Aké je teda riešenie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Štyria zločinci boli chytení za svoje priestupky, no poprosili sudcu, aby ich pustil bez trestu. Keďže sa jednalo o menší trestný čin, sudca sa rozhodol, že ich prepustí bez akéhokoľvek trestu, ak vyriešia nasledujúcu hádanku.

Hádanka o kriminálnikoch

Hádanka o kriminálnikoch

Všetci štyria kriminálnici sú zoradení na schodoch tak, ako je to na obrázku. Štvrtú osobu od ostatných troch oddeľuje stena.

Takže si to zhrňme:

Kriminálnik č. 1 vidí kriminálnikov č. 2 a č. 3.

Kriminálnik č. 2 vidí kriminálnika č. 3.

Kriminálnici č. 3 a 4 nevidia nikoho.

Kriminálnici majú na hlavách klobúky a povedali im, že dvaja z nich majú biele a dvaja majú čierne klobúky. Nevidia však, akej farby je ich vlastný klobúk. Majú vykríknuť farbu, ktorú má ich klobúk, ale len vtedy, keď si budú 100% istí.

Nemôžu sa hýbať ani otáčať.

Nemôžu sa medzi sebou rozprávať.

Nemôžu si ani zložiť klobúk, aby zistili, akú má farbu.

Kto vykríkne správnu odpoveď ako prvý?

Neviete si rady? Správnu odpoveď nájdete na ďalšej strane..

Správna odpoveď

Hádanka o kriminálnikoch - Kto vykríkne ako prvý?

Hádanka o kriminálnikoch – Kto vykríkne ako prvý?

Kriminálnik č. 2 vykríkne ako prvý správnu odpoveď.

Keďže kriminálnik č. 1 vidí, že kriminálnik č.2 a č. 3. majú rozdielne farby, nie je si istý, akú farbu má on, a teda nemôže vykríknuť prvý. Kriminálnik. č. 2 vie, že ak by mal on a kriminálnik. č. 3 rovnakú farbu klobúka, kriminálnik. č. 1 by už dávno správnu odpoveď vykríkol. Keďže pred sebou vidí čierny klobúk a kriminálnik č. 1 nevykríkol, je si na 100% istý, že jeho klobúk je biely.