Máte krvnú skupinu Rh negatív? Vedci zistili, že vaši predkovia neboli ľudia! Kto ale boli?

6590

Ľudí s krvným faktorom Rh mínus je medzi nami asi len 15%. Tento faktor nenájdeme ani u žiadnych primátov. Kde sa títo ľudia vlastne vzali?

Či už máte akúkoľvek krvnú skupinu, dôležitý je predovšetkým Rh faktor. Ak sa na povrchu vašich červených krviniek nachádza antigénny proteín, je vaša krv Rh pozitívna. Tento proteín nájdeme u 85% populácie.

Ľudia, ktorí tento proteín nemajú, sú Rh negatívni. Takých ľudí je oveľa menej. Ako je to však vôbec možné? Prečo ho niektorí majú a iní nie? Táto otázka trápila vedcov celé desaťročia.

Genetika je neomylná

Hovorí sa, že všetky naše vlastnosti musia pochádzať od našich predkov. Nemôže existovať žiadny faktor, ktorý by nebol zdedený od niekoho z nich. Faktor Rh pozitívny je bežný u všetkých primátov, a dokonca aj u väčšiny ľudí samotných. Ak je to pravda, kde sa ale vzali ľudia s faktorom Rh mínus? Od koho ho zdedili?

[dalsia_strana]

Vyzerá to, že po dlhom bádaní našli vedci konečne odpoveď!

Prečo je výskum Rh faktoru tak dôležitý?

Ak by ste ležali v nemocnici a potrebovali transfúziu krvi, veľmi by záležalo na vašom Rh faktore. Ak by bol váš Rh faktor negatívny, ale dostali by ste pozitívnu krv, vaše telo by ju mohlo považovať za cudzorodú látku a pokúšalo by sa proti nej bojovať. Problém ale môže nastať aj u tehotných žien. Ak je žena Rh negatívna, ale bábätko po otcovi Rh pozitívne, môže ženin imunitný systém na dieťa „zaútočiť“. To môže viesť k mnohým komplikáciám, a v najhoršom prípade aj k potratu. Ženy s týmto krvným faktorom bývajú preto po dobu tehotenstva pod starostlivejším dohľadom lekárov, než ich kolegyne.

Kde sa vzal faktor Rh mínus?

[dalsia_strana]

Vedci si položili otázku: Ak celé ľudstvo pochádza z rovnakých predkov, ich krv by mala byť zlučiteľná, alebo snáď nie?

Ako je ale možné, že telo jedného človeka nemusí prijať krv druhého? Ako je možné, že telo matky môže bojovať proti vlastnému plodu, ak je jeho Rh faktor opačný? To je záhada.

Krv s negatívnym Rh faktorom bola zistená len u ľudí. U zvierat nie.

Všetky zvieratá na našej planéte sa môžu v rámci svojho druhu bez obáv množiť, ich krv je zlučiteľná. Problémy môžu nastať až pri medzidruhovom krížení. Ale aj tu je možné potomkov odchovať (existuje mnoho hybridov – známa je napríklad mula, kríženec osla a kone). Skrížiť dva hybridy, to už ale možné nie je. Telo samice totiž začne reagovať podobne ako telo matky s faktorom Rh mínus. Začína plod odmietať a dôjde k potratu. Žiadne mláďatá sa nenarodia. Hybridné zvieratá potomkov mať nemôžu. U ľudí napomáha moderná medicína, potratu sa často darí zabrániť a dieťa dochovať. Tieto situácie sú si však až prekvapivo podobné. Vedci z toho vyvodili záver: Predkovia ľudí s krvným faktorom Rh mínus zrejme neboli ľudia, alebo to boli hybridy človeka a nejakej inej bytosti.

Chcete sa dozvedieť viac? Pokračujte na ďalšiu stránku.

Vedci zistili, že najviac ľudí s faktorom Rh negatívnym nájdeme v Španielsku, Francúzsku a ďalej medzi ľuďmi židovského pôvodu.

Spája týchto ľudí niečo okrem Rh faktoru?

Na prekvapenie vedci zistili, že áno: zdá sa, že týchto ľudí spája celý rad podivuhodných vlastností. Je teda nepochybné, že nemôže ísť len o náhodnú mutáciu. Títo ľudia majú zrejme skutočne spoločného predka!

Charakteristické vlastnosti ľudí s faktorom Rh negatívnym:

  • Majú silne vyvinutú intuíciu a extrasenzorické schopnosti
  • Majú nadpriemerné IQ
  • Majú o niečo nižšiu priemernú teplotu tela
  • Sú citlivejší na teplo a slnečný svit
  • Často majú modré, zelené alebo zelenohnedé oči
  • Objavujú sa u nich takzvané „prorocké sny“
  • Na tele majú často jazvy
  • Často mávajú pocit, že nezapadajú. Niekedy dokonca hovoria, že „nepatria na tento svet
  • Vždy sa snažia dopátrať pravdy. Neznesú nevedomosť

Aký tvor môže byť predkom takých ľudí? To vedci zatiaľ nevedia, všetky možné odpovede zatiaľ pokladajú za obyčajné špekulácie. Niektorí vedci ale zostávajú viac pri zemi. Trvajú na tom, že môže ísť o obyčajnú mutáciu, a teórie o neľudskom predkovi pokladajú za príliš odvážne.

Nech je to akokoľvek, nezabúdajme, že všetci sme ľudia a každý z nás má svoje vlastné výnimočné a jedinečné vlastnosti.