Máte radi želé cukríky? Keď si pozriete TOTO VIDEO, prejde vás chuť už navždy!

3866

Mnohí z nás, či už mladí alebo starí, milujeme želé cukríky. Ale viete, z čoho sa vyrábajú?

Gumené medvedíky majú svojich milovníkov po celom svete! U detí sú stále obľúbené, no i dospelí sa radi vracajú do detských čias a radi si na nich pochutnajú. Ich popularita snáď nikdy neklesne. Viete však, čo v skutočnosti obsahujú?

Bez výživovej hodnoty a z bravčových kostí

V regáloch supermarketov ich ležia stovky a s rôznymi príchuťami. Majú v sebe určitú návykovosť. Rozbalený balík musí byť zjedený na posedenie.

Gumové medvedíky nedodávajú telu žiadne potrebné vitamíny a minerály ako je železo, vápnik a vitamín C, čo znamená, že majú malú výživnú hodnotu. Preto je ich konzumácia úplne zbytočná aj z hľadiska obsahu kolagénu, ktorého obsahujú v skutočnosti veľmi málo. Avšak pôvod kolagénu nie je už sám o sebe lákavý! Ten sa najčastejšie vyrába z bravčových kostí, šliach, či kože, procesom vyvárania! Zdravšou variantou je výroba z agaru, čo je morská riasa.

Čo všetko v nich nájdete? Pokračujte na nasledujúcu stranu.

Čo v nich nájdete?

Táto sladkosť síce neobsahuje skoro žiadny tuk, ale nájdete v nej: glukózový sirup, cukor, želatínu, dextrózu, ovocné šťavy z koncentrátu, kyselinu citrónovú, ovocné rastlinné koncentráty, arómy, leštiace látky (včelí vosk, karnaubský vosk), extrakty z ovocia a sirup z invertného cukru.

Obrovské množstvo CUKRU

Gumové medvedíky obsahujú takmer samý cukor. Asi 17 alebo 18 kusov gumových medvedíkov v sebe skrýva medzi 21 a 22 g cukru. Toto množstvo sa rovná asi 5,5 čajovej lyžičky cukru! Pravidelné konzumovanie veľkého množstva cukru zvyšuje riziko obezity a srdcových ochorení. Vedie tiež k zápalom v tele a k vysokému krvnému tlaku.

Môžu sa zväčšiť v bruchu

Americkí vedci upozorňujú, že tieto medvedíky môžu v žalúdku detí „narásť“ do neuveriteľných rozmerov. Údajne jeden želatínový cukrík môže v bruchu narásť do veľkosti 20 centimetrov. Ak ich zje viac, naplní sa celý objem jeho malého žalúdka. Aby toho nebolo málo, medvedíky absorbujú vodu, preto sa zväčšia, takže hrozí dieťaťu dehydratácia. Preto je dôležité, aby sa pred konzumáciou medvedíkov napili. Ak tak spravia až potom, v brušku im ešte viac narastú!

Pozrite sa na na nasledujúcu stranu na priložené video a zistite, ako sa vyrábajú želatínové sladkosti!

Ak si občas doprajete túto sladkosť, určite vám to nezničí zdravie. Dajte si len pozor, aby sa nestali pravidelnou súčasťou vášho stravovacieho plánu.

Šírte informácie o zdraví ďalej! Nikdy neviete, komu môžu pomôcť. Vďaka zdieľaniu sa o článku dozvedia aj vaši priatelia.