Matka, ktorá kojila svoju dcéru neuveriteľných 9 rokov smúti: Jej dcéra sa KONEČNE odstavila!

1787

Pred pár rokmi spôsobila šok a pohoršenie, keď zverejnila záber, na ktorom dojčí svoju 5 ročnú dcéru. Tá si mliečko od matky vychutnávala až doteraz!

Niektoré matky sú spokojné, ak svojmu dieťatku dávajú materské mlieko prvé mesiace, niektoré potiahnu aj do dvoch rokov, ako to odporúča aj Svetová zdravotnícka organizácia. A potom sú výnimky, ktoré dojčia dovtedy, kým sa dieťa samo nerozhodne, že sa už dojčiť nechce.

„Budem dojčiť, kým sa dieťa samo neodstaví.“ Tak presne toto si povedala päťdesiatročná matka štyroch detí Sharon Spink z North Yorkshire s najmladšou dcérou Charlotte. Lenže to trvalo dlhých deväť rokov. Až po tomto čase dievča matke povedalo, že chce s dojčením skončiť.

Charlotte vraj materské mlieko pila, len keď sa necítila dobre

Keď mala päť rokov, žiadala dojčenie trikrát denne. Poslednou dobou už len raz za mesiac. „Povedala mi, že s dojčením prestaneme, až bude mať desať rokov, čo bude v apríli budúceho roka. Ale ukázalo sa, že skončíme skôr. Keby však chcela pokračovať, dovolím jej to. A budem ju dojčiť tak dlho, ako bude chcieť ,“ dodáva päťdesiatročná matka štyroch detí, ktorá okrem Charlotte (9) vychovala tiež Kim (30), Sarah (28) a Isabel (12). Sama však priznáva, že poslednou dobou už nešlo ani tak o výživu, ako o pocit bezpečia.

Samozrejme, že sa stretla s ostrou kritikou. Ako to vyzeralo, sa dozviete na ďalšej strane.