Mávate aj vy problémy s popraskanými perami? Prinášame vám návod na DOMÁCI balzam na pery!

1093

Či už vám skutočne ide o liečenie popraskaných pier alebo len patríte k ľuďom, ktorí si s takmer chronickou posadnutosťou musia aspoň každú polhodinu pretrieť pery čímkoľvek, čo sa práve nachádza v kabelke alebo taške, tento článok bude určite pre vás.

S trochou trpezlivosti si môžete hravo vyrobiť svoj vlastný balzam, ktorý poteší nielen vás, ale aj vašu peňaženku. Výhod je ale nesporne viac.

Okrem toho, že z pár surovín vytvoríte veľké množstvo domácich balzamov, ktorými potom môžete niekoho obdarovať, je veľké plus tiež to, že na rozdiel od kupovaných balzamov vždy presne poznáte ich zloženie.

[dalsia_strana]

Niektoré kupované balzamy totiž obsahujú aj látky (gáfor, mentol, kyselina salicylová), ktoré môžu pôsobiť dráždivo a pery tak paradoxne vysušovať. Navyše budete mať k vlastnoručne vyrobeným balzamom určite oveľa silnejšiu citovú väzbu, ako k tým z obchodu.

Suroviny

1-2 lyžice kokosového oleja (nahradiť ho však môžete aj olivovým, arganovým či jojobovým olejom)

1 lyžica včelieho vosku

1 lyžica medu

esenciálny olej podľa vlastného výberu

Postup

Vo vodnom kúpeli pomaly rozpustite vosk, potom pridajte olej a med. Až sa všetky suroviny spoja, odstavte hrniec a vmiešajte do zmesi pár kvapiek esenciálneho oleja, ktorý dodá balzamu vašu obľúbenú vôňu.

[dalsia_strana]

Pridať môžete aj vitamín E alebo trochu rúžu, ktorá balzam zafarbia. Všetko poriadne zmiešajte a rýchlo nadávkujte do vopred pripravených kalíškov (tie sa samozrejme dajú kúpiť, ale vždy je lepšie sa presvedčiť, či doma nemáte staré tégliky od balzamov, ktoré už nepoužívate – v takom prípade ich predtým nezabudnite vydezinfikovať).

Nechajte na pár hodín stuhnúť a máte hotovo.