Na pláži našli vajíčko smradľavej hmoty: Vďaka tomuto nálezu sú z nich teraz milionári!

853

Tomu sa hovorí šťastný deň! Pri výlete na pláži našli manželia nepríjemne páchnucu hrudu slizu. Narozdiel od iných okoloidúcich sa nenechali zápachom odradiť a hmotu si odniesli domov. Ich dôvtipné počínanie im prinieslo nádherné peniaze.

Angela a Gary Williamsovi sa prechádzali po pláži v britskom Lancashire, keď ich z ich pokojnej prechádzky vyrušil odpudivý zápach. Po chvíľke hľadania našli zdroj tohto nepríjemného zápachu. Obriu slizkú guľu. Pár tušil, že sa jedná o tzv. ambru, teda veľrybie zvratky, ktoré sú veľmi vyhľadávanou a žiadanou ingredienciou pri výrobe luxusných parfumov.

Hrudu teda zabalili a odniesli domov. Tam ju zvážili a zistili, že váži 1,57 kg. Jej váha bola polovičná, ako váha ambry, ktorá bola nájdená tiež v Británii v roku 2013. Tú jej nálezcovia vydražili za ťažko uveriteľných vyše 155 000€!

Britský denník Mirror odhadol hodnotu nálezu manželov Williamsových na krásnych vyše 66 000€. Táto cena je iba odhadom a pri dražbe sa môže ešte navýšiť. Podľa výpovede manželov síce guľa neskutočne zapácha, ale pri takejto hodnote by ste to asi ľahko „predýchali“ :). Vďaka tomuto voňavému nálezu si budú môcť splniť viacero svojich snov.