Mladík sa vydával za poslíčka, aby svoj životopis doručil do firiem v krabici so šiškami

900

Väčšina žiadostí o prácu skončí v koši, tá moja aspon vo vašom žalúdku, píše Lukas Yla vo svojej kampani, ako získať prácu.

Mladý marketingový špecialista Lukas Ylä sa rozhodol, že urobí všetko pre to, aby získal dobrú prácu v niektorej z miestnych firiem. Vymyslel preto originálny plán. Prezliekol sa za poslíčka doručovateľskej firmy.

[dalsia_strana]

Lukášovi na práci veľmi záležalo. Opustil rodný Vilnijus v Litve a odletel do San Francisca, aby tam naštartoval svoju kariéru. Lenže v meste ho nikto nepoznal a nemal žiadne kontakty. „Hľadal som čo najpriamejší spôsob, ako svoj CV doručiť ľuďom, ktorí o prijímaní pracovníkov rozhodujú,“ vysvetľuje Yla.

Nebol to žiadny spontánny nápad, ale presne pripravená kampaň. Zohnal si tričko poslíčkov, zabalil cukrovinky a pribalil do každej krabice svoj životopis. Hoci mal všetko dobre vymyslené, trvalo dlhšiu dobu, než sa dostavil úspech. Kampaň musel predtým niekoľkokrát opakovať.

Ylov príbeh napriek tomu zatiaľ nemá koniec. Podarilo sa mu osloviť 40 spoločností a bol na desiatich prijímacích pohovoroch. Absolvoval niekoľko vstupných testov, však zatiaľ stále prácu nemá. Vzhľadom na to, že o ňom pred pár týždňami v San Franciscu nikto nevedel, je to však slušný začiatok.