Muž si nechal odstrániť nos, aby vyzeral ako hrdina z Marvel komixov! Je jeho vzhľad už za hranicou normálneho?

6391

Postava Red Skulla sa v komiksoch Marvel prvýkrát objavila v roku 1941 ako prvý úhlavný nepriateľ Kapitána Ameriky, a je tak jednou z najstarších postáv tohto univerza.

Bol blízkym spolupracovníkom Adolfa Hitlera a vysokým predstaviteľom fiktívnej teroristickej organizácie Hydra.

Možno tak pomerne bezpečne povedať, že o nejakom mravnom vzore tu nemôže byť reč.

Ani to však Rodrigueza, ktorý je ženatý a má jedno dieťa, neodradilo, aby sa týmto zlým géniom nechal inšpirovať. “Už od detstva miluje komiksy a stať sa Red Skullom bol vždy jeho sen, avšak nikdy sa k tomu neodhodlal,” povedal v rozhovore pre Daily Mail Pablo Hernandez, Rodriguezov priateľ.

Nakoniec sa ale rozhodol do toho ísť

Okrem odstránenia značnej časti nosa si nechal do tváre nechal vložiť  niekoľko silikónových implantátov. Tu však premena nekončí. Takmer celú tvár má potetovanú červeným atramentom a očné buľvy si nechal prefarbiť na čierno.

S Red Skull má veľa spoločného, okrem nacistickej ideológie

“Tento projekt som začal realizovať zhruba pred siedmimi rokmi. Chcel som sa premeniť na túto úžasnú komiksovú postavu, ktorú obdivujem už od detstva. Cítim, že čo sa týka osobnosti a prístupu, máme spolu veľa spoločného. Je však dôležité povedať, že jedinou vecou, s ktorou s ním nesúhlasím, je nacistická ideológia,” hovorí.

Rodriguezov zvláštny vzhľad samozrejme vyvolal veľké množstvo kritiky, ale jemu to nevadí.

“Ak ma prijme môj syn a bude ma mať rád, nezaujíma ma, čo hovoria ostatní ľudia. Pre mňa je dôležité byť šťastný a prijať sám seba. Ľudia budú vždy súdiť,” vysvetľuje svoj postoj.

Na krátky rozhovor s Henrym sa môžete pozrieť tu: