Najškaredšia žena na svete – Lizzie Velasquez

1469

Lizzie Velasquez sa narodila v americkom Texase. Po pôrode vážila iba 1,2 kg. Jej telo sa z toho nikdy nespamätalo a dodnes trpí mnohými poruchami. Keď dospievala, našla na internete svoje fotky s označením najškaredšie dievča na svete. Po pár preplakaných nociach si ale Lizzie povedala, že s tým musí bojovať.

Začala bojovať!

Lizzie trpí vzácnou chorobou, ktorá spôsobuje, že jej telo nie je schopné ukladať tuk. Pri svojich 155 centimetroch sa so svojou váhou nikdy nedostala cez 25 kilogramov.

Kvôli svojmu vzhľadu to Lizzie nemala pri svojom dospievaní vôbec jednoduché. Navyše oslepla na jedno oko a má veľmi slabý imunitný systém, takže ju po celý život sprevádzajú určité problémy so zdravím.

Hoci sa Lizzie odmalička stretáva s posmechom okolia, nevzdala to a bojuje so svojim nepriaznivým osudom ďalej. Dala sa na cestu motivačného rečníka a napísala dokonca aj knihu. Tá sa volá Be Beautiful, čiže Buďte krásni, kde ľuďom radí, ako nájsť svoje stratené alebo poškodené sebavedomie, a ako sa vyrovnať s kritikou či šikanovaním.

Je vám určite jasné, že táto žena je priamo odborník na slovo vzatý a má všetko osobne prežité.

Video najškaredšej ženy na svete