FOTO: V Austrálii našli najväčšieho PAVÚKA na svete! Z toho budete mať nočné mory!

1809

Sťažujete sa na našich pavúkov? Po tomto budete za nich skôr vďační! Skúste sa vžiť do kože Austrálčanov, ktorí žijú v zemi, kde sa vás doslova všetko živé snaží zabiť!

Kto sa bojí, nesmie do lesa. Obrovským príkladom tohto príslovia je Austrália. Tá totiž patrí medzi krajiny s najväčšou koncentráciou smrteľne nebezpečných zvierat. Aj tamojších obyvateľov stále dokáže prekvapiť rozmanitosť ich prírody. Stalo sa vám totiž niekedy, že ste pri upratovaní a čistení pavučín odstránili aj pavúka? Niečo podobné zažila mladá Austrálčanka, ktorej sa na metle „zachytil“ (?) asi najväčší pavúk, akého kto kedy na tejto planéte stretol. Pre istotu si najprv zakryte oči a otvorte ich len vtedy, keď budete na to pripravení. Pre väčšinu ľudí hrôza, pre iných zasa senzácia. Každopádne tento objav si zaslúži riadny obdiv.

Jeho zábery zverejnila záchranná stanica Barnyard Betty’s Rescue, ktorá ho odchytila, pretože bol zranený

Pomenovali ho Charlotte a zistili, že pavúk patrí do čeľade maloočkovitých (huntsman spiders). „Bol úplne nádherný a vôbec nepôsobil agresívne, chcel sa len najesť hmyzu,“ prekvapili pracovníci farmy.

Čo sa s pavúkom stalo potom, sa dočítate na ďalšej strane!

Po tom, čo bol vyliečený, ho opäť vypustili do voľnej prírody

Po vyliečení tohto obrieho „miláčika“ pustili späť do voľnej prírody, asi aby mohol „robiť radosť“ niekomu inému. 🙂

Zvierací záchranári predpokladajú, že sa pavúkovi bude dariť dobre. Človeka nemôže ohroziť na živote, nie je totiž jedovatý. Jeho uhryznutie by vás však určite nepotešilo. A myslíme, že vôbec stretnutie s ním by vám mohlo privodiť „jemný infarkt“. 🙂

Vzali by ste si ho do ruky, respektíve do rúk? To nám môžete napísať do komentárov!