Nechápal, prečo bolo v sirotinci úplné ticho. Keď mu zdravotná sestra povedala pravdu… Šokovalo ho to tak, až začal plakať

3600

Malé deti, najmä tie, ktoré ešte nevedia hovoriť, plačú. Nie je to len preto, že ich niečo bolí. Vyjadrujú tým potrebu byť s niekým, chcú cítiť pohladenie, alebo objatie. Dospelí sa často sťažujú, že je to na nevydržanie, ale…

Všetky deti po celom svete si zaslúžia lásku a nehu. Sú to tie najkrehkejšie stvorenia a mali by sme sa k nim tak správať. Matka je pre nich najdôležitejším človekom na svete a ak im ona nevie lásku dať, dieťa svojim spôsobom vnútorne trpí. Sú deti, ktoré matku nikdy nepoznali.

Deti, ktorým city, láska, pozornosť a starostlivosť chýbajú, vyrastajú v strachu a sami proti vonkajšiemu svetu. Musia si tak vybudovať dôveru sami k sebe, pretože sa boja veriť niekomu inému.

Preto by tu mala byť ich matka.

V jednom zo sirotincov v zahraničí došlo k pozoruhodnému príbehu, kam keď prídete, tak ihneď pochopíte, ako sú deti závislé na tom, kto a ako sa k ním správa. Ide hlavne o dospelé osoby, ktoré sú v sirotincoch s deťmi v kontakte.

[dalsia_strana]