Nechty môžu o vašom zdraví prezradiť viac, než ste si mysleli!

3202

Nechty sú nekompromisným zrkadlom nášho zdravia – napriek tomu, že to vie málokto, môžeme z ich stavu vyčítať veľa informácií.

Neverili by ste, čo všetko sa dá zistiť z nechtov. Sú nielen odrazom toho, ako sa o seba staráme zvonka, ale aj zvnútra. Belavé, príliš ružové, zvlnené, s hrbolcami… To všetko môžu byť príznaky ochorenia v tele. Nechty odrážajú veľakrát ochorenia pečene, pľúc, ale aj srdca. Rozhodne by sme si ich mali všímať.

Dnes vás naučíme rozpoznať príznaky niektorých chorôb. Pozrite sa pozorne na svoje nechty, všímajte si nielen tvar, ale aj sfarbenie, lámavosť, poprípade škvrny a ďalšie nezvyčajné tvary.

Zdravé nechty sú hladké, bez rýh a rôznych hrbolčekov alebo vyvýšenín. Majú jemne ružové lôžko a tiež sa väčšinou lesknú. Pri koreni nechtov je viditeľný nechtový mesiačik, teda polkruhovitá biela plocha. Kožtička okolo nechtov slúži ako ich ochrana. Ak sa vám počas posledných pár týždňov kvalita nechtov zhoršila, snažte sa zistiť, či vášmu telu niečo nechýba. Akékoľvek zmeny nie je potrebné brať len ako estetický problém, pretože môžu signalizovať celý rad ochorení.

[dalsia_strana]