Nechutné!!! Letuška prezradila tajomstvá z paluby: Prečo by ste nikdy nemali piť kávu v lietadle?!

1949

Neuveríte! Letuška, ktorá pracovala dlhé roky v leteckom priemysle prezradila, odkiaľ sa berie voda na prípravu horúcich nápojov v lietadle.

Možno ste si už niekedy všimli, že letušky v lietadle nepijú žiadne horúce nápoje. Možno by ste si mysleli, že dôvodom je to, že sú v práci a nemajú na to čas. Podľa istej letušky je však dôvodom niečo omnoho nechutnejšie.

Prečo by ste na kávu počas letu mali radšej zabudnúť?

V rozhovore istá letuška priznala, že žiadne nápoje pripravované z horúcej vody nikto z nich nepije. „V lietadle si nedávame ani kávu, ani čaj,“ hovorí. Prečo je tomu tak? Dôvod vás môže celkom prekvapiť. Tieto horúce nápoje tú totiž pripravované z vody, ktorá tečie z vodovodného kohútika a nie z balenej vody. Práve v tom je ten háčik.

Káva v lietadle, len to nie!

Ak ste už niekedy cestovali lietadlom, obzvlášť dlhšie trasy, určite vám letuška ponúkla nejaký nápoj. Kávu, alebo čaj ste si na skrátenie dlhého letu radi vypili. Letuška však prekvapila tým, že prezradila, odkiaľ pochádza voda, z ktorej sa pripravujú obľúbené teplé nápoje.

Istá štúdia z roku 2004 odhalila, že 12,6 percent vzoriek vody z lietadiel obsahovali koliformné baktérie. Tie sú indikátorom toho, koľko fekálnych jednotiek sa vo vode nachádza. „Koliformné baktérie spolu s baktériami E. coli sú ukazovateľom toho, koľko iných choroboplodných organizmov môže byť vo vode, ktoré by mohli ohroziť zdravie ľudí,“ píše sa v štúdii.

Prečo je to tak?

Na ďalšej strane sa dozviete viac!!!