Nejméně užitečné vynálezy, které kdo kdy vymyslel!

1657

Každý určitě jednou, dvakrát nebo vícekrát narazil v obchodě na nějaký druh zboží, možná spotřebič, který se mu tak úplně nezdál být nikterak užitečný. Stejně tak to může být i s módními vychytávkami, kdy si možná myslíte, že extravagance předváděná v současné době na módních molech je už doopravdy moc mimo. To všechno je ale slabý odvar proti tomu, co teď teprve přijde.

Dietní voda

Výrobce je bohužel neznámý, jediné, co máme v ruce, je značka Dietní voda. Právě tento výrobek je ale z těch všech nejméně užitečných tím nejvíce nejméně užitečným. Jen si to shrňme – voda je zcela rozhodně sama o sobě velice nezdravá, přesycená cukry a tuky, čímž každému spotřebiteli pere do těla tisíce a miliony přebytečných kalorií. A důvod vynalezení takové zbytečnosti je na světě. Nebo snad není? Spíš ne!

Postroj na dálkové ovladače

Když už jsme u lidské hlouposti, můžeme volně přeskočit k lidské lenosti. K televizi se po zdlouhavé a náročné práci nebo jenom tak pro uvolnění, či snad ke zprávám, chvílemi rád rozvalí téměř každý. A s tím vyvstává vehementní problém, kterým je televizní ovladač. Buď ho zapomenete u televize, nebo ho někdo odnese, nebo spadne na zem anebo dokonce zapadne mezi polstrované polštáře vašeho gauče, kde je mu nadobro konec. Proč si tedy nevymyslet zlepšovák, který by těmto komplikacím předešel? Ušlechtilý nápad, lepší by ale snad i bylo nekoukat na televizi, než natahovat si každý večer na hlavu koňský postroj fungující na bázi suchého zipu, na který si může každý svůj ovladač na dlouhou chvíli připevnit. Vypadá to vážně hloupě.

Vynálezce: Rodd Miller

[dalsia_strana]