Zverstvá z pivnice hrôzy: Neskutočný príbeh Elisabeth Fritzlovej, ktorú väznil jej otec 24 rokov!!!

8359

Potom prebehlo niekoľko výsluchov a svedeckých výpovedí

Nasledoval súd. Fritzl sa najprv priznal k únosu, znásilňovaniu a incestu. Keď ale uvidel 11 hodinovú výpoveď Elisabeth z júla 2008, priznal sa 18. marca 2009 aj k zabitiu a zotročovaniu. Výpoveď dcéry ho zlomila. Už 19. marca 2009 bol vydaný rozsudok. Bol uznaný vinným z únosu, znásilňovania, zotročovania, incestu a zabitia. Za to bol odsúdený na doživotné odňatie slobody. Bol poslaný do väzenia so zvýšenou ostrahou.

Pozrite si aj priložené video

Po piatich rokoch

Elisabeth a jej 6 detí dostalo novú identitu a žijú v odľahlej dedine v Rakúsku ďaleko od médií. Kerstin miluje hudbu a módne oblečenie, má priateľa a trávi dni s vlastným pedagógom, ktorý učí ju a jej brata Stefana. Ten sa chce stať kapitánom lode a vidieť svet, ktorý mal ešte pred niekoľkými rokmi obmedzený na jednu páchnucu miestnosť.

Felix už prakticky zabudol svoj život v pivnici. Navštevuje miestnu školu spolu s deťmi, ktoré nevedia nič o jeho strašnej minulosti. Monika sa chystá ísť budúci rok na vysokú školu, Lisa pracuje na dokončení svojej maturity a Alexander sa chce stať strojárom.

Ich matka Elisabeth dostala od štátu dom v hodnote cca 805 tisíc eur, paušál 60 tisíc a dôchodok v hodnote 4 tisíc eur mesačne. Vydavatelia sa síce predháňali v ponukách na spísanie jej spomienok, ale ona ich milióny odmietla a vyhlásila, že jediné po čom túži, je pokoj pre rodinu.