Neuveriteľné miesta na svete, kde nefunguje gravitácia!

4830

Hypotézy vytváram, ale hypotézam – dokonca ani vlastným – neverím do posledného písmena.“ Isaac Newton.

Podľa univerzálneho gravitačného zákona sa každé dve telesá alebo bytosti navzájom priťahujú. To je podstatou toho, čo nás drží na Zemi. Je ale pravda, že na Zemi existujú miesta, na ktoré sa tento zákon jednoducho nevzťahuje? Jednoznačne áno!

SV. IGNÁC, MYSTERY SPOT, MICHIGAN, USA

Príbeh hovorí, že v päťdesiatych rokoch 20. storočia túto oblasť skúmalo niekoľko geodetov. Keď dorazili na miesto, všetky zariadenia prestali pracovať. Ako zistili, tento problém bol len v okruhu o priemere asi 90 metrov. Tak teda bolo nájdené toto miesto.

Ďalšie miesta, kde nefunguje gravitácia, nájdete na ďalšej strane.

MYSTERY SPOT, SANTA CRUZ, CALIFORNIA

Miesto sa nachádza v lese v blízkosti Santa Cruz. Ide o oblasť len 45 metrov v priemere. Zdá sa, že ľudia tu chodia naklonení a veci vyzerajú, akoby sa valili do kopca. Mnoho ľudí sa na toto tajomné miesto niekoľkokrát vracia, aby zažívali znovu tieto divné a záhadné pocity.

HOOVER DAM, NEVADA, USA

Keď niekedy navštívite Hoover Dam v Nevade v USA, urobte si tento experiment: Pokúste sa naliať vodu z fľaše do priehrady. Uvidíte, že sa vám to nepodarí. K tomu dochádza kvôli veľmi silnému prúdu, ktorý vytvára stavba tejto priehrady. Voda je v skutočnosti odnášaná vetrom.

A čo tak vodopád smerujúci nahor? Pokračujte na ďalšiu stranu!

MAGNETICKÝ KOPEC, LEH LADAKH, INDIA

Tento kopec, ktorý sa nachádza na štátnej dialnici Leh-Kargil-Baltik v Indii, má magnetické vlastnosti, ktoré môžu priťahovať autá do kopca.

Niektorí hovoria, že dokonca aj lietadlá, ktoré nad týmto miestom preletia, musia ísť do väčšej výšky, aby sa vyhli magnetickým silám.

WATERFALL, FAROE ISLANDS

Dokážete si predstaviť vodopád, ktorý „padá“ smerom hore? Jeden taký je na Faerských ostrovoch, ktoré sa nachádzajú v Atlantickom oceáne medzi Škótskom a Islandom. Prekvapení? Musíme vás sklamať. Existuje mnoho vodopádov ako je tento. A kúzelná sila pohybujúca sa smerom nahor je vietor.