Okamžite ich vyhoďte! Pozor na týchto 10 potravín z Číny: Sú plné toxínov a karcinogénov

3345

V dnešnej dobe si čoraz viac musíme zvykať na to, že z Číny sú k nám dovážané nielen spotrebné tovary či elektronika, ale v čoraz väčšej miere aj potraviny.

Človek by si nikdy nepomyslel, koľko jedov k nám denne „pricestuje“ z Číny. Po mnohých aférach s hračkami či elektronikou už nikoho neprekvapí, ako toxické môžu byť aj potraviny. Práve týmto 10 potravinám by sme sa mali vyhýbať, ak si nechceme v budúcnosti koledovať o nepríjemné zdravotné komplikácie, z ktorých sa môže dokonca vyvinúť aj rakovina.

Potravinové škandály v Číne

Ako sa hovorí, vždy rozhoduje cena. Otázka je, či aj u vás rozhoduje cena nízka alebo cena vysoká. Vo všeobecnosti možno povedať, že čím je cena nižšia, tým dôkladnejšie by sme sa mali pozerať nielen na zloženie, ale aj na výrobcu.

Možno ste sa už dopočuli o rôznych škandáloch s kontaminovanými potravinami pochádzajúcimi z Číny. Napríklad škandál z roku 2008, keď do sušeného detského mlieka pridávali chemikáliu melamín, ktorá mala budiť dojem vyššieho obsahu bielkovín. Postihnutých bolo vtedy vyše 300 000 detí, z nich 54 000 museli hospitalizovať a 6 deti dokonca umrelo. Mnohé z preživších ale skončili s poškodenými obličkami.

V dnešnom článku vám prezradíme 10 najrizikovejších potravín vyrábaných v Číne, ktorým by ste sa mali za každých okolností radšej vyhýbať.

Nie je soľ ako soľ

Aféru s posypovou soľou máme ešte všetci čerstvo v pamäti, no pozor by sme si mali dávať aj naďalej. Číňania totiž do kuchynskej soli bežne pridávajú aj tú industriálnu, teda určenú na priemyselné účely. Pri kupovaní soli sa vždy dvakrát pozrite, či produkt nepochádza z Číny.