Patrick Swayze – idol miliónov ženských sŕdc, ktorý však miloval iba jednu!

4283

Herec, spevák a tanečník Patrick Swayze sa vryl do sŕdc miliónov žien a dievčat filmom Hriešny tanec. On však zostal verný len svojej žene. Rozdelila ich až smrť.

Patrick Swayze bol romantik a dobrodruh. Jazdil na koni, skákal padákom. Šíril okolo seba dobrotu a pozitívnu energiu, a to nielen v osobnom živote, ale i na plátnach kín. Bol veľmi citlivý a milovali ho tisíce žien po celom svete.

On dal však svoje srdce len jednej žene – svojej manželke Lise. Spoznali sa na baletnej škole. Ona mala len 16 rokov, on 20. Patrik od začiatku vedel, že Lisa je iná ako ostatné dievčatá. Vedel, že by od neho odišla, keby sa predvádzal. Aj keď boli obaja veľmi mladí a rodičia im vzťah zakazovali, láske sa nedá rozkázať. Začali spolu chodiť, vzali sa a žili spolu krásnych 34 rokov.

Patrick vždy tvrdil, že Lisa je najkrajšou bytosťou na celom svete. Bola jeho najlepšou priateľkou a spoľahlivou partnerkou. Šialene sa do nej zamiloval, no museli sa na istý čas odlúčiť. Patrick odišiel do New Yorku, aby študoval balet a vybudoval si isté pracovné zázemie a Lisa musela dokončil strednú školu. Mladí sa zobrali v júni 1975. Svadba bola skromná. Počítali totiž každý cent, nemali dokonca ani na obrúčky. Zlom prišiel až po natoční filmu Hriešny tanec, po uvedení ktorého už Patrick dostával jednu rolu za druhou. Keď sa stali finančne slobodnými, splnili si svoj sen – postavili si ranč. Avšak ich najväčšie prianie sa nesplnilo. Chceli deti a veľkú rodinu, ale Lisa dvakrát potratila. To Patricka dohnalo od cigariet až k drogám.

Našťastie sa herec vzchopil a zostal len pri cigaretách.

Aj tých sa však musel vzdať po vypočutí krutej diagnózy – rakovina slinivky brušnej v štvrtom štádiu.

Aj napriek tejto smutnej udalosti sa naďalej venoval natáčaniu seriálu, kde hral agenta FBI a spolu s manželkou písal pamäte. Po odporúčaní lekárov jedol najmä bielkoviny, lieky od bolesti odmietal užívať. Aj keď veľmi trpel, sám seba popisoval ako divokého človeka.

Patrick chcel toho prežiť čo najviac, bol zvedavý a chcel všetkému rozumieť. Keď dokončil natáčanie seriálu, odišiel na ranč, kde ho choroba začala naplno pohlcovať.

V týchto ťažkých časoch mu po boku stála milovaná žena – Lisa – ktorú vždy veľmi miloval.

Lásku, ktorá medzi nimi bola, každý obdivoval.

Vzbudzovali radosť a rešpekt. Lisa s ním zostala až do jeho smrti, ktorá manželov rozdelila po 34 rokoch. Aj napriek tomu, že posledné chvíle neboli pre nikoho ľahké, boli veľmi hrdí a neukazovali na verejnosti svoju bolesť.

Patrick a jeho manželka na svojom ranči

Vážne chorý herec zomrel vo veku iba 57 rokov.

Pozrite si spoločný tanec Patricka a Lisy z roku 1994: