Patrick Swayze – idol miliónov ženských sŕdc, ktorý však miloval iba jednu!

3807

Herec, spevák a tanečník Patrick Swayze sa vryl do sŕdc miliónov žien a dievčat filmom Hriešny tanec. On však zostal verný len svojej žene. Rozdelila ich až smrť.

Patrick Swayze bol romantik a dobrodruh. Jazdil na koni, skákal padákom. Šíril okolo seba dobrotu a pozitívnu energiu, a to nielen v osobnom živote, ale i na plátnach kín. Bol veľmi citlivý a milovali ho tisíce žien po celom svete.

On dal však svoje srdce len jednej žene – svojej manželke Lise. Spoznali sa na baletnej škole. Ona mala len 16 rokov, on 20. Patrik od začiatku vedel, že Lisa je iná ako ostatné dievčatá. Vedel, že by od neho odišla, keby sa predvádzal. Aj keď boli obaja veľmi mladí a rodičia im vzťah zakazovali, láske sa nedá rozkázať. Začali spolu chodiť, vzali sa a žili spolu krásnych 34 rokov.

Patrick vždy tvrdil, že Lisa je najkrajšou bytosťou na celom svete. Bola jeho najlepšou priateľkou a spoľahlivou partnerkou. Šialene sa do nej zamiloval, no museli sa na istý čas odlúčiť. Patrick odišiel do New Yorku, aby študoval balet a vybudoval si isté pracovné zázemie a Lisa musela dokončil strednú školu. Mladí sa zobrali v júni 1975. Svadba bola skromná. Počítali totiž každý cent, nemali dokonca ani na obrúčky. Zlom prišiel až po natoční filmu Hriešny tanec, po uvedení ktorého už Patrick dostával jednu rolu za druhou. Keď sa stali finančne slobodnými, splnili si svoj sen – postavili si ranč. Avšak ich najväčšie prianie sa nesplnilo. Chceli deti a veľkú rodinu, ale Lisa dvakrát potratila. To Patricka dohnalo od cigariet až k drogám.