Pes 2 dni chránil svoju zranenú sestru na koľajniciach: Čo sa stalo, keď sa blížil vlak?

7707

Denis Malafeyev cítil, ako mu puká srdce, akonáhle uvidel prichádzať vlak. Na koľajniciach bol totiž zranený pes, ktorý sa nemohol hýbať. Denis bol už pripravený na najhoršie, keď sa stalo niečo neuveriteľné. Ako sa ukázalo, tohto psa strážil anjel strážny. Ich príbeh následne dojal tisíce ľudí po celom svete.

Denis pochádza z Ukrajiny, konkrétne z dediny zvanej Tseglovka. Vo svojom okolí je známy svojou láskou k zvieratám a keď sa niekde objaví zviera v núdzi, ktoré potrebuje pomoc, chodia ľudia často práve za ním. V decembri roku 2016 Denisovi zavolal priateľ, ktorý ho informoval, že na tamojšej železničnej trati sa už dva dni nachádzajú dva opustené psy.

Túto situáciu sa vydal ihneď skontrolovať.

Tieto psíky potrebovali urgentnú pomoc

V tejto časti Ukrajiny je bežné, že sa teploty v období zimy dostávajú ďaleko pod bod mrazu. Ak chcel, aby psy prežili, musel konať rýchlo. Akonáhle sa k psom priblížil, rýchlo zistil, že fena je zranená a nemôže sa hýbať. Akonáhle sa jej však pokúsil pomôcť, musel čeliť prekvapivej prekážke.

Súrodenecká oddanosť

Druhý pes, ktorý bol zrejme jej brat, zranenú suku tvrdohlavo bránil. Vždy, keď sa k nej Denis pokúsil priblížiť, stretol sa len s vrčaním a vycerenými zubami, a to aj napriek tomu, že mal len tie najlepšie úmysly. Psí ochranca skrátka nechcel nechať nič na náhodu. Denis sa ale len tak nevzdáva.

Najhorší možný scenár

Denis odišiel z koľají, nie však úplne. Trpezlivo sedel a psy pozoroval. Potom ale počul ten najhorší možný zvuk – blížil sa vlak. Ihneď sa otočil smerom k psom a videl, ako sa brat rýchlo presunul vedľa svojej sestry a ľahol si vedľa nej. Keď sa vlak ešte viac priblížil sklonili oba psy hlavu k zemi. Denis nemohol uveriť svojim očiam.

Prežili prejazd vlaku? To sa dozviete na ďalšej strane!

Bok po boku

Akonáhle vlak prešiel, Denis zistil, že oba psy sú stále nažive, za čo bol samozrejme rád. Potom si ale uvedomil, že ochraňujúci brat bol jediným dôvodom, prečo jeho zranená sestra bola doteraz nažive.

Zakaždým, keď sa blížil vlak, pribehol k nej, aby ju udržal v pokoji a bezpečí.

Takmer s istotou možno tiež predpokladať, že jej zháňal tiež potravu. Denisa tieto „inštinkty, láska, priateľstvo a vernosť“, ktoré títo súrodenci zdieľali, úplne dojalo. Rozhodol sa, že ich musí dostať do bezpečia.

Musel si získať ich dôveru

V snahe získať si dôveru psa mu Denis začal dávať maškrty. Spočiatku to nezaberalo, pretože pes chcel skrátka zostať pri svojej sestre a udržiavať ju v teple. Neskôr si však uvedomil, že Denis nikam nejde, a tak sa postupne začal upokojovať. Po hodinách čakania sa Denis zranenej fenky konečne mohol dotknúť.

Krôčik po krôčiku

Hoci si pes Denisom stále nebol úplne istý, dovolil mu sa k svojej sestre priblížiť. Tá bola natoľko vyčerpaná, že sa nemohla hýbať, nieto ešte na neho vrčať. Denis vedel, že ak má zlomené kosti, hýbať s ňou nebude najlepší nápad, pretože by sa tieto zranenia mohli ešte zhoršiť. A tak zostal u nej a snažil sa vymyslieť ďalší postup.

V bezpečí mimo koľajiska

Zo svojho auta priniesol niekoľko prikrývok, do ktorých fenku zabalil čo najtesnejšie to len šlo. V nádeji, že jej brat nebude šalieť, ju následne z koľají odniesol. Keď sa vrátil k svojmu autu, položil ju do kufra, avšak jeho práca ešte nebola na konci.

Pomoc potrebovali obaja

Samček sa nezdal byť zranený, ale Denis vedel, že jeho pomoc potrebuje tiež. Pomocou maškŕt ho vlákal do kufra k jeho sestre. Oboch následne pokryl dekami a ihneď ich odviezol do miestneho útulku. Dúfal, že zranenia, ktoré fenka utrpela, nebudú príliš vážne.

Tento príbeh má predsa len šťastný koniec!

Všetko vyzeralo dobre

V útulku oboch psíkov riadne vyšetrili. Vyzeralo to ako zázrak, ale fena nemala žiadne zlomeniny. Bola ale ťažko pomliaždená a po tom, čo sa dva dni nemohla pohnúť, bola v šoku. Onedlho si ale obaja museli nájsť domov a Denis len dúfal, že budú môcť zostať spolu. Ich príbeh zverejnil na svojom Facebooku, kde sa začal doslova raketovo šíriť.

Príbeh o dvoch psoch

Denisov príbeh zdieľalo viac ako 70 000 ľudí z celého sveta a získal viac ako 7 000 komentárov. Denisovi sa za jeho súcit a obetavosť dostalo veľkého uznania. A o niekoľko dní sa stalo niečo neuveriteľné.

Psíky mali rodinu

Štyri dni po tom, čo Denis psov zachránil, dokázal útulok vyhľadať rodinu, ktorej patrili a ktorá po nich zúfalo pátrala. Konečne tak spoznal aj ich mená: Panda a Lucy. Denis vedel, že je čas dať svojim zachráneným štvornohým kamarátom zbohom.

Opäť všetci spolu

Denis na svoj Facebook nahral video, ktoré zachytáva, ako Panda a Lucy šťastní a zdraví opúšťajú útulok. Konečne sa znovu zišli so svojou rodinou a Denis bol vďačný, že sa z traumy takto zotavili. Rodina a Facebook používatelia ho začali nazývať hrdinom, on sám si ale tak nepripadá.

Každý môže byť hrdinom

Denis v rozhovore pre server The Dodo uviedol, že jednoducho miluje zvieratá a za tento svoj čin neočakával žiadnu chválu. „Tu nie som hrdina ja, ale Panda,“ podotýka Denis. A my s ním úplne súhlasíme, avšak keby nebolo jeho, koniec tohto príbehu by s najväčšou pravdepodobnosťou nebol tak šťastný.