Pes 2 dni chránil svoju zranenú sestru na koľajniciach: Čo sa stalo, keď sa blížil vlak?

6546

Denis Malafeyev cítil, ako mu puká srdce, akonáhle uvidel prichádzať vlak. Na koľajniciach bol totiž zranený pes, ktorý sa nemohol hýbať. Denis bol už pripravený na najhoršie, keď sa stalo niečo neuveriteľné. Ako sa ukázalo, tohto psa strážil anjel strážny. Ich príbeh následne dojal tisíce ľudí po celom svete.

Denis pochádza z Ukrajiny, konkrétne z dediny zvanej Tseglovka. Vo svojom okolí je známy svojou láskou k zvieratám a keď sa niekde objaví zviera v núdzi, ktoré potrebuje pomoc, chodia ľudia často práve za ním. V decembri roku 2016 Denisovi zavolal priateľ, ktorý ho informoval, že na tamojšej železničnej trati sa už dva dni nachádzajú dva opustené psy.

Túto situáciu sa vydal ihneď skontrolovať.

Tieto psíky potrebovali urgentnú pomoc

V tejto časti Ukrajiny je bežné, že sa teploty v období zimy dostávajú ďaleko pod bod mrazu. Ak chcel, aby psy prežili, musel konať rýchlo. Akonáhle sa k psom priblížil, rýchlo zistil, že fena je zranená a nemôže sa hýbať. Akonáhle sa jej však pokúsil pomôcť, musel čeliť prekvapivej prekážke.

Súrodenecká oddanosť

Druhý pes, ktorý bol zrejme jej brat, zranenú suku tvrdohlavo bránil. Vždy, keď sa k nej Denis pokúsil priblížiť, stretol sa len s vrčaním a vycerenými zubami, a to aj napriek tomu, že mal len tie najlepšie úmysly. Psí ochranca skrátka nechcel nechať nič na náhodu. Denis sa ale len tak nevzdáva.

Najhorší možný scenár

Denis odišiel z koľají, nie však úplne. Trpezlivo sedel a psy pozoroval. Potom ale počul ten najhorší možný zvuk – blížil sa vlak. Ihneď sa otočil smerom k psom a videl, ako sa brat rýchlo presunul vedľa svojej sestry a ľahol si vedľa nej. Keď sa vlak ešte viac priblížil sklonili oba psy hlavu k zemi. Denis nemohol uveriť svojim očiam.

Prežili prejazd vlaku? To sa dozviete na ďalšej strane!