Pozor! 13 závad, které vás teď budou stát techničák!

3113

Policie chce rázně bojovat s přestárlým autoparkem českých řidičů. Za vybrané závady vám bude moci přímo na místě zabavit osvědčení o registraci vozidla neboli malý techničák. Jeho vrácení nebude žádná legrace.

Vyhláška je součástí silničního zákona, který platí od února. Čekalo se však na ministerstvo dopravy. Jeho role byla přesně vyjmenovat závady, na základě kterých policie může technický průkaz zabavit. Právě v těchto dnech se dopravní policisté na úplný rozsah závad školí.

Podle ředitele dopravní policie Tomáše Lercha se nyní bude jeho podřízeným hlídkám lépe dařit dostávat pryč ze silnic nebezpečné vraky, kterých na tuzemských komunikacích jezdí odhadem tisíce. Jsou to zejména amatérsky opravená bouraná auta, anebo naopak díla profesionálních podvodníků, kteří dokáží z karoserií a součástek několika havarovaných vozidel svařit jedno. Druhým důvodem je omlazení vozového parku Čechů. Podle statistik převyšuje průměrné stáří aut v Česku čtrnáct let. „Reagujeme na to, že se na silnicích pohybují vozidla v tak špatném technickém stavu, ať už kvůli údržbě nebo neodborné opravě, že jsou životu nebezpečná jak pro samotné řidiče, tak pro ostatní účastníky silničního provozu,“ přidává se i ministr dopravy Dan Ťok.

Pokračovanie na ďalšej stránke