Pre krásu sa trpí, no čo je veľa… Táto žena sa 40 rokov neusmiala, aby nemala vrásky! Pozrite sa, ako vyzerá dnes

2978

Pre krásu sa musí trpieť. Tak znie pradávne príslovie. Táto žena však zašla ešte oveľa ďalej. Dokážete si predstaviť, aké to musí byť, neusmiať sa dlhých 40 rokov?

Pri hľadaní prameňa večnej mladosti majú niektoré ženy veľmi zvláštne metódy, ktoré sú síce veľmi jednoduché, ale o to bizarnejšie a extrémnejšie. Táto žena sa rozhodla, že sa nikdy nebude usmievať, aby nemusela mať problémy s vráskami.

Tess Christian sa posledné štyri desaťročia zámerne neusmievala.

Hovorí, že iba vďaka tomu si udržala mladistvý vzhľad, ktorý je podľa nej oveľa prirodzenejší ako botox. Niektorí odborníci jej prekvapujúco dávajú za pravdu!

50 ročná Tess Christian sa vo svojich 10-tich rokoch rozhodla, že sa prestane usmievať. Dokonca sa neusmiala ani keď sa narodila jej dcérka. Tess sa rozhodla prehovoriť o tom, prečo sa rozhodla podstúpiť niečo také.

Keď je Tess za jedným stolom so svojimi dlhoročnými kamarátkami a konverzácia sa uberá k vtipným témam, tmavovlasá päťdesiatnička sedí s kamennou tvárou.

Jej kamarátky si na to už zvykli. Pred 40 rokmi sa totiž rozhodla, že sa vzdá smiechu, aby nemala na tvári vrásky, a to aj pri narodení svojej dcéry, keď bola veľmi šťastná. Tess tvrdí, že je to zásadný spôsob, ako si udržať mladistvý vzhľad.

[dalsia_strana]

„Nemám vrásky, pretože mám pod kontrolou svoje tvárové svaly. Každý sa ma pýta, či mám botox,“ hovorí žena, ktorá na tvári nemá jedinú vrásku!

„Áno, chcem zostať mladá. Moja stratégia je oveľa prirodzenejšia ako botox a efektívnejšia ako akékoľvek drahé krémy na tvár,“ priznáva.

„Samozrejme, že keď sa Stevie narodila, sršala som radosťou, ale nemala som potrebu sa usmiať. Radosť viem prejavovať aj inak,“ vyjadrila sa Tess.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že tento bizarný trik by mohol byť naozaj účinný. Dokonca aj hviezdna Kim Kardashian pripustila, že smiech spôsobuje vrásky. „Vrásky vznikajú, keď pri úsmeve mraštíme svaly tváre a spojivové tkanivo pod kožou slabne. Tým, že minimalizujete svoje tvárové výrazy, nebudete mať toľko vrások,“ hovorí dermatológ Nick Lowe. „Je to podobný princíp, na akom funguje botox – redukuje svalovú aktivitu,“ dodáva.

Mnohí si však kladú otázku, či naozaj stojí za to obetovať úsmev kvôli vráskam.

Tess tvrdí, že nie je nešťastná a miluje život. K svojmu rozhodnutiu dospela počas návštevy prísnej katolíckej školy. Mníškam sa nepáčilo, keď sa deti smiali a tak na humorné situácie reagovali len úškrnom. Keď však dospela, zistila, že zachmúrený výraz jej pristane. Obdivovala hollywoodske ikony, ktoré si držali svoj nepreniknuteľný výraz na fotografiách.

A ako Tess vyzerá dnes? To sa dozviete na ďalšej strane.

[dalsia_strana]

Hoci má stále Tess kamennú tvár, občas aj ona prejaví emóciu a kútiky sa jej podvihnú smerom hore.

Jej manželovi neprekáža, že sa málovravná Tess neusmieva a obaja manželia sa tešia z toho, ako mladistvo vyzerá. „Moji priatelia ma volajú Mona Lisa po da Vinciho obraze,“ poznamenáva Tess. Podľa psychológov je však úsmev dôležitý pre naše duševné zdravie, pretože telo pri ňom vylučuje endorfíny. Aj predstieraný úsmev môže zvýšiť pocit pohody, pretože pohyb svalov vyšle signál do mozgu.

Tess však nie je jediná žena, ktorá skúša takto bizarné praktiky. Pokračujte ďalej.

[dalsia_strana]

 Na druhej strane tu totiž máme 70 ročnú Christyne Remnant, ktorá má úplne odlišnú taktiku.

Keď mala 8 rokov, tak sa rozhodla, že sa nikdy neprestane usmievať. Vyjadrila sa, že jej to pomáha chrániť sa pred vráskami.

Čo si o týchto osobitných stratégiách, ako zostať navždy mladá, myslíte vy? Dajte nám vedieť do komentárov a ak sa vám tento článok páčil, tak budeme radi, keď ho budete zdieľať so svojimi priateľmi.