Recept na dlhovekosť? Podľa štúdií sa muži dožívajú vyššieho veku, pokiaľ si vezmú inteligentnú ženu!

886

Je inteligencia jednou z kvalít, ktoré u žien vyhľadávate?

Nový výskum ukazuje, že inteligentné ženy predlžujú dĺžku života svojho partnera, rovnako slúžia ako prevencia proti demencii. V teste, v ktorom bolo preskúmané zdravie identických dvojčiat, sa zistilo, že prostredie, v ktorom človek žije, má vplyv na jeho intelektuálne schopnosti.

Podľa štúdie univerzity v Aberdeen je dôležitý výber partnera. Nielen že vďaka inteligentnej žene môžete prežiť dlhší a šťastnejší život, ale tiež vám pomôže zabrániť symptómom demencie a Alzheimera. Prečo?

Výskumníci zistili, že muži, ktorí si vezmú inteligentné ženy žijú dlhšie a sú šťastnejší a menej často trpia chorobami

Je totiž dobre známe, že intelektuálne stimulujúce hry sú ako dobrá prevencia pred týmito ochoreniami, pretože stimulujú mozog. Takže je logické predpokladať, že partnerka, ktorá trvalo stimuluje intelekt môže mať pozitívny vplyv na kognitívne schopnosti.

Je zaujímavé, že niektorí muži, ktorí sa zosobášili s vysoko inteligentnými ženami mali pri skenovaní mozgu zlé výsledky, no napriek tomu sa u nich neprejavili žiadne príznaky zlého duševného zdravia.

„Nikto mužom neradí, aby si našli inteligentnú manželku, ak chcú žiť dlhší život. Ale presne to by mali urobiť. Nie je totiž nič lepšie (proti demencii) ako inteligencia,“ dodáva profesor Whalley.