Robíte niektorú z týchto vecí? Podľa vedcov ste možno skutočný rodený génius s vysokým IQ

4726

Géniovia nemusia byť vždy vyslovene jednotkári. V skutočnosti majú iné prednosti. Pozrite sa, či náhodou nepatríte medzi nich!

Géniovia majú tie najrôznejšie podoby a často ich nemusíte ani poznať. Géniom môžete byť aj vy a to aj napriek faktu, že by vám to nikdy nenapadlo. No ako to vlastne môžete zistiť? Jednoducho, podľa tohto článku. Vedci totiž nedávno zostavili rebríček vecí, alebo skôr znakov, ktoré géniovia majú.

Inteligentný človek a ľudia s nadpriemerným IQ majú spoločných viacero čŕt či prejavov správania.

Ktoré vlastnosti sú typické pre géniov?

Neustále na čosi zabúdate

Nie, neznamená to, že ste chorí, ale znamená to, že toho máte naozaj veľa. Géniovia sú často nesústredení a zabúdajú na naozaj základné veci , pretože často majú hlavu plnú myšlienok. Pamätáte si na starého profesora, ktorý zabudol prísť na prednášku? O roztržitých vedcoch koluje nejeden vtip. A v každom vtipe je zrnko pravdy. Géniovia často zabúdajú na základné veci, pretože majú hlavu zamestnanú riešením iných, oveľa vážnejších problémov.

Sústredenosť je však pre bežný život veľmi potrebná a účinný stimulant pre zvýšenie sústredenosti nájdete → TU.

Ste zvedaví a neustále sa zaujímate o okolitý svet

Strohé odpovede? To nie je nič pre vás. Potrebujete všetko vedieť, poznať význam všetkého, poznať všetky odpovede.

Neuspokojíte sa s bežnými odpoveďami. Potrebujete ísť za hranice všednosti. Preto skúmate veci z viacerých strán. Ženie vás túžba prísť veci na koreň. Aj Albert Einstein o sebe povedal: „Nie som inteligentný. Len som neskutočne zvedavý.“ A práve táto vlastnosť mu pomohla prísť na kolosálne objavy.

Rozprávate sa sami so sebou

Veľa ľudí si myslí, že „samomluvou“ trpia len blázni. Nuž, ale pravda je taká, že sami so sebou hovoria hlavne géniovia. Pomáha to prísť na najrôznejšie nápady a riešenia. Váš mozog totiž pracuje lepšie, ak sa rozpráva sám so sebou. Podľa psychológov dokonca rozprávanie samého so sebou pomáha napríklad v prípade, ak hľadáte stratené veci.

Milujete hlavolamy a hádanky

Milujete ich? Máte radi neustále precvičovanie vlastného mozgu? Ak áno, rozhodne je to znak géniov. Tí často precvičujú svoj mozog a hľadajú riešenie. Každá prekážka je pre nich výzvou.

Váš mozog zažíva stav blaženosti, keď sa môže pustiť do riešenia nejakého problému. Tam, kde väčšina ľudí vidí prekážku, vy vidíte výzvu. A aj to vás odlišuje od ostatných.

Veľa čítate

Čítanie kníh síce s príchodom nových technológií začalo pomaly upadať, ale aj tak sa stále drží. Géniovia si na čítanie kníh naozaj potrpia, pretože si uvedomujú, že knihy sú pre ľudstvo darom.

Nielenže vás dostávajú do iných dimenzií, pomocou ktorých prežívate fiktívne životy a dobrodružstvá, ale sú i obrovským zdrojom skúseností a poznatkov, ktoré môžete využiť vo svoj prospech. „Najlepšia vec, akú som mal, sú knihy,“ tvrdil Nikola Tesla, a my nemáme dôvod pochybovať o jeho slovách.

O správnej životospráve tu nemôže byť ani reč

Nesprávna životospráva ako znak génia

Nesprávna životospráva ako znak génia

No, nemyslíme to až tak zle, napríklad, že by ste sa zanedbávali. Skôr tým chceme povedať, že zlé veci sú pre vás dobré. Možno pijete litre kávy, alebo si zapaľujete jednu cigaretu od druhej. Závislosť môže mať rôzne podoby. No vy cítite, že vám to pomáha nakopnúť sa a tak vôbec nedbáte o zdravý životný štýl.

V skutočnosti by ste si význam tohto slovného spojenia museli vyhľadať na internete, pretože je pre vás veľkou neznámou.

Pravidelne pijete alkohol

Evolučný psychológ Satoshi Kanazawa so svojim tímom zistil, že Briti a Američania, ktorí už ako dospievajúci pili viac alkoholu, dosahovali v kognitívnych testoch lepšie výsledky.

Strachujete sa a príliš veľa premýšľate

Neviete len tak byť. Ani sa tešiť zo všedných vecí. Neraz prichádzate k správnym riešeniam tým najkomplikovanejším spôsobom. Život s vami asi nie je jednoduchý. Pravdepodobne ste „odlud“ a nedbáte na spoločenské zvyklosti. Máte však svoju víziu, ktorú pevne nasledujete. A to sa cení viac, než všetko ostatné!

Neriešite, čo si na seba oblečiete

Ak považujete za stratu času stráviť desiatky minút výberom oblečenia, môže to byť znak, že ste nadpriemerne inteligentný. Géniovia totiž do svojho života často zaraďujú rutinu – napríklad v tom, že si na seba obliekajú aj niekoľko dní po sebe to isté oblečenie. Chcú si totiž uľahčiť svoje fungovanie a venovať svoje myšlienky iným záležitostiam.