Robíte niektorú z týchto vecí? Podľa vedcov ste možno skutočný rodený génius s vysokým IQ

3910

Géniovia nemusia byť vždy vyslovene jednotkári. V skutočnosti majú iné prednosti. Pozrite sa, či náhodou nepatríte medzi nich!

Géniovia majú tie najrôznejšie podoby a často ich nemusíte ani poznať. Géniom môžete byť aj vy a to aj napriek faktu, že by vám to nikdy nenapadlo. No ako to vlastne môžete zistiť? Jednoducho, podľa tohto článku. Vedci totiž nedávno zostavili rebríček vecí, alebo skôr znakov, ktoré géniovia majú.

Ľudia s nadpriemerným IQ majú spoločných viacero čŕt či prejavov správania. Pozrite sa, ktoré vlastnosti sú typické pre géniov. Spoznáte sa v niektorých z nich?

Ste zvedaví a neustále sa zaujímate o okolitý svet

Strohé odpovede? To nie je nič pre vás. Potrebujete všetko vedieť, poznať význam všetkého, poznať všetky odpovede.

Neuspokojíte sa s bežnými odpoveďami. Potrebujete ísť za hranice všednosti. Preto skúmate veci z viacerých strán. Ženie vás túžba prísť veci na koreň. Aj Albert Einstein o sebe povedal: „Nie som inteligentný. Len som neskutočne zvedavý.“ A práve táto vlastnosť mu pomohla prísť na kolosálne objavy.

Rozprávate sa sami so sebou

Veľa ľudí si myslí, že “samomluvou” trpia len blázni. Nuž, ale pravda je taká, že sami so sebou hovoria hlavne géniovia. Pomáha to prísť na najrôznejšie nápady a riešenia. Váš mozog totiž pracuje lepšie, ak sa rozpráva sám so sebou. Podľa psychológov dokonca rozprávanie samého so sebou pomáha napríklad v prípade, ak hľadáte stratené veci.