Silný príbeh tohto indického dievčaťa, ktoré má prezývku „ĽUDSKÝ HAD“, vás zabolí!

4803

Shalini Yadavoová, chudobné dospievajúce dievča, už od narodenia trpí chorobou zvanou erytroderma.

Ide o vzácnu chorobu, ktorej následkom je vysychanie kože. Každú hodinu sa musí kúpať a svoje telo si musí neustále natierať pleťovou vodou, aby jej koža nestvrdla a nezačala sa lúpať.

Ľudia túto nešťastnú dievčinu bohužiaľ až kruto prezývajú „ľudský had“. Oveľa viac šokujúca je ale skutočnosť, že kvôli svojmu vzhľadu, ktorý jej rovesníkov desil, bola vyhodená tiež zo školy. Poďte sa pozrieť na jej životnú cestu a boj, ktorý musí každý deň zvádzať, len aby mohla dýchať a robiť každodenné činnosti.

Shalini trpí extrémne vzácnou kožné chorobou

Táto zápalová kožná choroba je známa aj ako „syndróm červeného muža“. Ide o genetickú poruchu.

Celá jej tvár je pokrytá suchou kožou

Svoje telo musí každú jednu hodinu namáčať a natierať špeciálnym roztokom, ktorý vysychaniu kože zabraňuje.

Jej zúfalá matka Devkunwar priznáva: „Táto choroba jej kúsok po kúsku berie život.“

Shalinina chudobná rodina si jej liečbu nemôže dovoliť, pretože všetky peniaze utratia za jedlo pre svojich 8 členov vrátane starých rodičov. Jedná sa skutočne o ľudí, ktorých by sme si pri spomenutí slova „charita“ mali vybaviť medzi prvými.

Jej ruky a nohy sú šupinaté

A niekedy jej koža vyschne natoľko, že nemôže ani chodiť

Jej choroba jej znemožňuje pohyb, takže si predstavte, aké ťažké pre ňu musí byť riešenie úplne bežných situácií! Jedná sa skutočne o statočné dievča.

Jej osemčlenná rodina si nemôže dovoliť náklady navyše na jej hydratačné prípravky, a svoju kožu preto každých šesť týždňov zhadzuje

Navštívila už niekoľko lekárov, avšak do dnešného dňa ju nikto nedokázal vyliečiť.

Jej matka uvádza:

„Napriek tomu, že si nemôžeme dovoliť vydať príliš veľa na jej liečbu, navštívili sme už mnoho lekárov, ale nikto nám bohužiaľ nedokázal pomôcť a situácia je deň odo dňa horšia. Naviac sa cítim úplne bezmocná, keď vidím, ako môjmu dieťaťu odpadáva koža a spôsobuje mu hroznú bolesť.“

Kvôli svojmu vzhľadu bola vyhodená aj zo školy

Jej „hadí“ vzhľad desil ostatných žiakov, a preto musela prestať navštevovať svoju školu. Shalini má dvoch ďalších súrodencov, ktorí vedú úplne normálny život.

Jej matka je zúfalá

Devkunwar dennodenné utrpenie jej dcéry toľko ťaží, že priznáva, že je to horšie ako smrť. Shalinin otec Rajbahadur zase hovorí: „Je veľmi smutné, že sa Shalini nenarodila normálna a má po celom tele šupinatú kožu. Je to akoby mala od hlavy až po päty ťažké popáleniny.

Samotná Shalini ale nechce stratiť nádej: „Chcela som sa vzdelávať, ale môj vzhľad ostatní neakceptovali, takže svoje štúdiá bohužiaľ nemôžem dokončiť. Celá moja rodina kvôli mojej chorobe trpí. Ale čo som urobila zle? Aký hriech som spáchala, že som prekliata takou chorobou? Chcem žiť.“

„Prosím, pomôžte mi, ak môžete,“ zakončila.