Skočil z výšky 4.6 km a neotvoril sa mu padák: To, čo mu zachránilo život, vás veľmi prekvapí!

816

Adrenalínové športy lákajú veľa ľudí; horolezci bez istenia, stromolezci, amatérski potápači alebo speleológovia. Podobných aktivít by sa dalo vymenovať mnoho. Áno, je to krásne, pretože je to nebezpečné. Hladina adrenalínu stúpa, telo sa pripravuje k veľkému výkonu, ktorý sa buď podarí a vy sa budete hrdiť pýchou, alebo práve naopak.

Ak niekto prežije istú smrť, asi ešte nemal zomrieť. Mal by sa potom, čo sa spamätá zo šoku, zamyslieť nad tým, čo za úloha ho tu ešte čaká. A nemusí to byť práve nič nadľudské. Často sú to veci veľmi prosté a… ľudské, ktoré nás podržia, keď to už ani nečakáme.

O zázraku alebo len „kvapke šťastia“ môže hovoriť jeden muž, ktorý si chcel vyskúšať tandemový zoskok.

A ako si tak s inštruktorom pekne letí v tej niekoľkokilometrovej výške, rozhodli sa, že je čas vytiahnuť padák. Lenže! Ten sa zasekol!

Lietadlo ich spolu s inštruktorom vynieslo na oblohu asi do výšky 4,2 km a oni skočili

Aké jednoduché, že? Vyskočiť, chvíľu letieť, zatiahnuť za povrázok a vytiahne sa padák. Áno, tak by to malo byť. Lenže tu sa to nepodarilo a padák sa zasekol. Mladý muž aj inštruktor sa už zmierovali s istou smrťou, ktorej by prihliadali aj Bradovi najbližší; mamička a sestra.

Oboch nešťastníkov sa zamotaným padákom zachránil pád do jazera! Brad sa rozhodol natočiť tento svoj príbeh na video a zverejniť ho na internete.