Skupina mužov si vyskúšala, aké je to mať pôrodné bolesti… Výsledok stojí za to!!!

3055

Nič nie je krajšie ako dať život. Pôrod však nie je prechádzka ružovou záhradou, o čom sa môžu presvedčiť aj muži.

Pôrodné bolesti (sťahy, kontrakcie) ženy pociťujú veľmi intenzívne a vnímajú skutočne bolestivo, ale mnohým ženám tieto sťahy pripomínajú pocity ako na začiatku menštruácie alebo si ich dokonca zamieňajú s kŕčmi v tráviacom trakte.

Preto si máloktorý muž vie predstaviť, aké je to naozaj.

Títo chlapi sa to preto rozhodli zistiť. Skupina mužov dostala príležitosť pocítiť behom experimentu simulované pôrodné kontrakcie. Hoci prichádzali s úsmevom, ten čoskoro zmenilo na tvár mrzutého človeka potrápeného bolesťou. Väčšina z nich bola veľmi prekvapená tým, čo prežili. Jeden z nich povedal: „Moja mama pôrod popisovala ako pekelnú bolesť. A aj keď nemám dieťa, zažil som pôrodné kontrakcie. A mala pravdu. Bol som v totálnej agónii.“

Ako to prežívali ostatní muži? Dozviete sa na ďalšej strane…

Ďalší z nich zasa povedal, že zvyšok dňa po danom experimente strávil úplne zničený v posteli. Bol celý spotený a keby sa hneď postavil na nohy, určite by omdlel.

Ako prebiehal experiment?

K bruchám týchto mužov boli pripojené dve malé elektródy, ktoré mali simulovať kontrakcie. Jeden z mužov mal dosť odvahy a nechal si jednu z elektród pripojiť na jeho „vagínu“. Pred pokusom si muži mysleli, že pôrod sa dá zvládnuť bez problémov. Potom však zmenili názor…

Pravdou však je, že v skutočnosti nejde celkom o totožné bolesti ako majú ženy pri pôrode, no určitá podobnosť tu je. Otázne však je, či to vyskúšala aj nejaká žena a dokázala vyladiť túto podobnosť na čo najväčšiu presnosť. Ďalšou pravdou je fakt, že každá žena pociťuje tehotenstvo inak. Dokonca nebýva vzácne, že práve žena očakávajúca najhoršie bolesti pred pôrodom ho nakoniec prekoná úplne v poriadku a bez trápenia.

Pozrite si na ďalšej strane video o tom, ako prežívali simulované kontrakcie títo muži 🙂

Tak čo, začnete si svoje drahé polovičky viac vážiť? 🙂