Táto hádanka je skutočne úplne jednoduchá, no riešenie vám dá zabrať

1610

Bavia vás logické rébusy, hádanky a hlavolamy? Alebo len radi hľadáte neobyčajné riešenia? Tak toto bude presne pre vás.

V škole ste sa určite napočúvali rečí, že zdravý sedliacky rozum je častokrát vhodnejší, než zbytočné komplikovanie a hľadanie problému tam, kde ani nie je. Nuž, aj v tomto prípade tomu čiastočne bude tak, a preto radšej zapojte oba „mozgy“ súčasne.

Nie je vždy jednoduché hádanky vyriešiť, nakoľko nás vedia niekedy pekne potrápiť. Teraz sa poďme spolu pozrieť ná túto. Jej riešenie je úplne jednoduché, no zaberie vám veľa času. Alebo?

[dalsia_strana]

Zadanie

Máme dve miestnosti. Vy sa nachádzate v miestnosti s tromi vypínačmi. Vo vedľajšej miestnosti sú v stolných lampách tri žiarovky. Každý vypínač patrí inej žiarovke. Z jednej miestnosti do druhej ale nevidno. Ako zistíte, ktorá žiarovka patrí ku ktorému vypínaču, ak do miestnosti môžete vstúpiť len raz?

Viete aká je správna odpoveď? Pozrite si odpoveď na druhej strane a overte si, či ste rozmýšľali správne.[dalsia_strana]

Riešenie

Ak chcete ku každej žiarovke priradiť jej vypínač, stačí, ak stlačíte jeden vypínač a pár minút počkáte. Potom ho zase vypnete, zapnete ľubovoľný druhý vypínač a vstúpite do miestnosti so žiarovkami. Žiarovka, ktorá svieti, patrí k zapnutému vypínaču. Žiarovka, ktorá je horúca patrí k vypínaču, ktorý ste testovali pár minút predtým a teda posledná žiarovka patrí k poslednému vypínaču.

Jednoduché, však?