TEST osobnosti: Ktorá tvár je podľa vás šťastnejšia? Vaša odpoveď o vás prezrádza…

2133

Keď sa pozriete na obrázok, tak prvé, čo vám asi napadne bude, že to nie je veľmi podarený obrázok. Práve tento zvláštny obrázok vám však o vás dokáže prezradiť veci, ktoré ste možno ani netušili. Skúste sa pozrieť na obrázok a povedať, ktorá tvár podľa vás vyzerá, že je šťastnejšia.

Pokojne si obrázok prezrite, porozmýšľajte a odpovedzte na otázku

Vybrali ste? Aký je princíp testu? Ľudský mozog sa rozdeľuje na pravú a ľavú hemisféru. Niektorí z vás si možno všimli, že tváre na obrázku sú vlastne úplne rovnaké. Jediný rozdiel je v tom, že sú otočené naopak, a sú si teda navzájom zrkadlovým obrazom.

Vybrali ste si? V tom prípade môžete pokračovať v čítaní na nasledujúcej strane.

Ľudia, ktorí majú dominantnú ľavú mozgovú hemisféru, si zvyčajne vyberú tvár A, a naopak, tí, ktorí majú dominantnú pravú, si vyberú B

Čo o vás teda prezrádza vaša odpoveď?

Tvár A – Ľavá mozgová hemisféra

Ak na vás šťastnejším dojmom pôsobí táto tvár, pravdepodobne je u vás dominantnou ľavá mozgová hemisféra. Ste veľmi praktickým človekom, ktorý sa vždy rozhoduje racionálne. Vo väčšine prípadov sa teda nerozhodujete srdcom, ale rozumom.

Ku všetkému, čo vás v živote postretne, viete zaujať jasné, logické stanovisko. Nie ste veľmi citovo založeným človekom, o to jasnejšie však vidíte riešenia niektorých problémov.

A čo tí, ktorí vybrali tvár B? Výklad tohto výberu nájdete na nasledujúcej strane.

Tvár B – Pravá mozgová hemisféra

Ak pre vás vyzerala šťastnejšie tvár B, potom je dominantnou pravá hemisféra. Znamená to, že ste kreatívny človek. Máte radi činnosti, ktoré sú tvorivé. Patrí sem písanie, tanec alebo kreslenie či niečo podobné. Všetko, čo vytvoríte je jedinečné, originálne a vidieť v tom váš podpis.

Robí vám však veľký problém rozhodovať sa rozumom, nakoľko absolútne dominantným je u vás srdce. To vám však dáva dostatok podnetov pre vašu tvorivosť, ktorá naozaj nepozná žiadne hranice. Svoj život a problémy riešite citovo, pretože sa rozhodujete svojim srdcom. Ste teda citovo založený človek.