Tvár tohto 9 ročného postihnutého dievčatka bola neoprávnene použitá ako „reklama“ na potrat. Jej matka sa ale rozhodla, že to tak nenechá

11876

Využívajúc anonymitu, „Trollovia“ zdieľajú niektoré z najviac znepokojujúcich myšlienok, kedy sa dokonca aj malé deti môžu stať predmetom ich nenávistného správania.

A to sa stalo aj nedávno, keď internetoví trollovia použili fotografiu Sophie, postihnutého 9 ročného dievčatka, k „reklame“ na potraty. A jej mama zareagovala tak, ako by zareagovala zrejme úplne každá matka. Začala kampaň proti prejavom nenávisti.

Sophia sa narodila so znetvorenou tvárou, rukami a nohami

Vo veku jedného roka jej lekári diagnostikovali Rettov syndróm, čo je neurologická porucha, ktorá trvalo postihuje motorické funkcie dieťaťa. V dôsledku tejto poruchy sa tak rodičia musia o Sophiu neustále starať.

„Bola už na 22 operáciách. Má vyživovaciu cievku a kolostomický sáčok. Kvôli deformitám a tomuto syndrómu má záchvaty a dusí sa,“ povedala Weaverová v rozhovore pre CNN.

Všetko začalo po tom, čo v oblasti ich bydliska boli navrhnuté zmeny zdravotnej starostlivosti.

Čo sa teda stalo? Pokračujte ďalej.

A ako zdravotnícka aktivistka sa Weaverová rozhodla o Sophiiných poruchách hovoriť. Netrvalo dlho a trollovia vyliezli zo svojich nôr. „Tí ľudia si vás vyhľadajú a chcú vás zraniť. Existujú ľudia, ktorí si dajú tú prácu, aby zaistili, že uvidíte ich krutosť. Niektorí mi hovoria, aby som svoje dieťa zabila, len aby som ju z tej mizérie dostala,“ hovorí matka.

Jeden z týchto anonymných hrdinov mal obzvlášť veľkú potrebu prejaviť svoj názor

Nielen, že Sophiinmu fotografiu zdieľal spolu s článkom podporujúcim nútený potrat, ale označil jej twitterový účet a poslal jej priamu správu.

„Zablokovala som to. Jednoducho som dúfala, že to skončilo. Ale k odstráneniu nikdy nedošlo. Účet na Twitteri zostal.“ Weaverová podľa svojich slov dokonca dostala správu od Twitteru, v ktorej bolo oznámené, že daný príspevok neporušil jeho pravidlá.

Ako to pokračovalo? Prejdite na nasledujúcu stranu…

S postupom času daný Tweet na sociálnej sieti zostával a jeho autor bol stále aktívny

„Spomínal moje meno a oslovoval mojich sledujúcich,“ uvádza Weaverová. Svojich priateľov žiadala, aby ho nahlasovali a svoj príbeh dokonca povedala miestnej spravodajskej stanice v nádeji, že ho Twitter odstráni. Po zhruba týždni a pol intenzívneho preberania v médiách Weaverová konečne dostala správu od Twitteru, v ktorej sa ospravedlnil, príspevok následne odstránil a pozastavil dotyčný účet.

Weaverová potom začala hovoriť o tom, akým spôsobom táto sociálna sieť podobný obsah kontroluje

„Twitter by mal pridať ľudí s postihnutím ako kategóriu pre hlásenie nenávistného obsahu. Inak ľudia nebudú vedieť, akú kategóriu pri hlásení nenávisti voči ľuďom s postihnutím zvoliť,“ tvrdí.

Hovorca Twitteru v rozhovore pre CNN odkázal na ich „pravidlá týkajúce sa prejavov nenávisti“.

„Človek nesmie podporovať násilie, priamo útočiť alebo ohrozovať ostatných ľudí na základe rasy, etniky, národnostného pôvodu, sexuálnej orientácie, pohlavia, rodovej identity, náboženstva, veku, postihnutia či choroby“. „Všetky tieto aspekty sú pri kontrole nahláseného obsahu brané do úvahy,“ zakončil hovorca Twitteru.