VIDEO: Vytúžené dieťatko porodila cisárskym rezom. Keď sa mu ale lekári pozreli do tváre, ostali v šoku!

9719

Neznámej žene v Indii sa narodilo dieťa s vážnou kožnou chorobou zvanou harlequin ichthyosis, ktorá spôsobila, že bábätko vyzerá ako mimozemská bytosť. Jeho rodičia boli po pôrode šokovaní a o dieťa sa odmietajú starať.

Lekári boli šokovaní!

28-ročná žena,ktorá si neželala byť zverejnená, z indického Amravati porodila dievčatko cisárskym rezom. Keď dieťatko uzrelo svetlo sveta, lekári zostali v šoku. Dieťa bolo úplne zahalené v hrubom, bielom povlaku, namiesto normálnej kože. Neskôr zistili, že novorodenec trpí ochorením nazývaným Harlequin ichthyosis, čo je zriedkavá genetická vada, ktorá ovplyvňuje tvorbu pokožky.

Deti postihnuté týmto ochorením majú kožu tvorenú tvrdými šedivými či žltkavými šupinami

Oči i uši bývajú nesprávne vyvinuté a tomuto dievčatku sa pretočili v dôsledku tejto choroby aj pery. Za normálnych okolností môže byť tento stav zistený už vo štvrtom mesiaci tehotenstva. Rodina tohto dieťaťa ale pochádza zo zúfalo chudobných pomerov, takže si nemohli dovoliť prenatálnu prehliadku.

Ako reagovali jeho rodičia a traumatizujúce video si pozrite sa nasledujúcej strane.

Rodičia dievčatka sú vraj jeho vzhľadom tak traumatizovaní, že sa ho vzdali

Myslia si, že je prekliate a také dieťa doma nechcú. Matka si ho aj vzala na pár dní domov, no odmietala ho kŕmiť a drža na rukách. „Veľmi som sa na bábätko tešila, ale teraz som v šoku. Neviem, ako sa to stalo, ale sme z toho úplne zničení,“ povedala pre denník Times of India.

V nasledujúcom videu sú zábery, ktoré môže niekto klasifikovať ako nevhodné, preto vás vopred varujeme!