Všimli ste si, že najlepšie chutí Cola v McDonald’s? Povieme vám, prečo je to tak!

4953

Aj vy sa vždy po únavných nákupoch alebo ťažkom týždni odmeníte výletom do McDonald’s? A ktorým nápojom si robíte radosť? No predsa Coca-Colou, pretože v mekáči je proste najlepšia! Ako je to možné, že nikde inde tak dobre nechutí?

Americká sieť reštaurácií s rýchlym občerstvením láka ľudí na mnohé veci: lacné hamburgery, lahodné milkšejky, či jedlo priamo do auta. Na čo ale ľudia nedajú dopustiť je ich čapovaná Coca-Cola.

Mysleli by ste si, že je to obyčajná čapovaná Coca-Cola a v McDonald’s ti chutí jednoducho preto, že je tam príjemne a tento nápoj sa super hodí k hamburgerom. Ale také jednoduché to nie je. Americká sieť reštaurácií vie, čo robí a nič nenecháva na náhodu. Takže, v čom je tajomstvo úspechu?

McDonald’s je najväčším odberateľom Coca-Coly spomedzi všetkých reštaurácií na svete. Ako sa tejto sieti podarilo dodať svoju vlastnú chuť nápoju, ktorý dostanete takmer všade? Nie je to žiadna náhoda, ale súhrn niekoľkých trikov a overených postupov.

Coca-Cola sa predáva rôznym odberateľom – od reštaurácií, kín, supermarketov, až po malé predajne. Najväčším z nich je práve McDonald’s! A ako super lukratívny zákazník má táto sieť rýchleho občerstvenia výhodu špeciálneho zaobchádzania. Prečo?

Vlastné nádrže

Po prvé, Coca-Colový sirup si nechávajú doviesť v špeciálnych nádobách z nerezovej ocele. Väčšina predajcov používa obyčajné plastové nádrže. Oceľ pomáha udržať sirup čerstvý a plný chuti.

Chlad

Coca-Cola musí byť studená natoľko, aby sa v nej pomaly roztápali kúsky ľadu. V McDonald’s zvlášť chladia sirup, zvlášť vodu a až potom sa zmiešavajú v čapovacom zariadení, ktoré je tiež chladené. Takže trojitá ochrana vhodnej teploty, aby bol nápoj maximálne osviežujúci.

Miešanie

Po tretie, tajomstvo, prečo Cola v mekáči chutí tak dobre je, že sa mieša sirup s vodou priamo vo fastfoode.

Ďalším trikom je kvalitná filtrácia.

Slamka

Všimli ste si, že v McDonald’s dostanete inú slamku ako kdekoľvek inde? Je širšia. Do úst tak dostanete v krátkej chvíli oveľa viac nápoja a ten môže v jednom momente zasiahnuť všetky chuťové poháriky naraz.

Teraz to už dáva zmysel, čo poviete?