VYZKOUŠEJTE TUHLE METODU SKLENIC, která VÁM KAŽDÝ MĚSÍC UŠETŘÍ MNOŽSTVÍ PENĚZ!

5028

Každý zná ten pocit po obdržení výplaty. Po pár dnech vám zůstane pár korun a vy ani jen netušíte, kam se všechny peníze poděly. Právě pro toto jsme si pro vás připravili jeden z nejúčinnějších způsobů, jak spravovat své osobní finance či rodinný rozpočet.

Vše, co musíte udělat, je rozdělit si peníze do šesti sklenic. Každý pohár bude zodpovědný za jednu oblast vašeho života. Pokud se budete této metody držet, nikdy nebudete utrácet více, než máte po obdržení výplaty v plánu. Přečtěte si, jak tento jednoduchý způsob funguje a alespoň jeden měsíc ho vyzkoušejte i v praxi. Pokud se vám osvědčí, můžete s ním pokračovat i nadále a posunout tento nápad i vašim známým. Pojďme na to.

Pohár # 1

Základní životní potřeby (55% svého rozpočtu)

Peníze v této nádobě jsou určeny na pokrytí nezbytných denních výdajů a placení potřebných faktur apod. Samozřejmě, že tyto peníze se týkají i nájmu, dopravy, daní, či potravin.

Pohár # 2

Zábava (10% svého rozpočtu)

Tyto peníze můžete využít pro vaše potěšení. Ať už jsou to nákupy, výlety, koncerty, nebo kulturní události. Tyto peníze prostě miňte tak, jak jen chcete vy.

Pohár # 3

Dlouhodobé spoření (10% svého rozpočtu)

Tento pohár bude zárukou pro vaši budoucnost. Tyto peníze můžete využít na investice a vytváření pasivních příjmů. Pohár byste měli brát skutečně vážně a „odkládat“ si do něj peníze, dokud nebudete mít úplnou finanční svobodu.

Pohár # 4

Vzdělání (10% svého rozpočtu)

Na vzdělání určitě netřeba zapomínat. I když to už nebude to školní vzdělání, stále se můžete posouvat dále i sami. Osobní růst je velmi důležitý a investice do sebe v takové formě je nenahraditelná. Použijte tyto finance na nákup knih, vzdělávacích CD, kurzů, či softwarů. Výsledek se v jeden den určitě dostaví!

Pohár #5

Súkromné zásoby (10% svojho rozpočtu)

Tyto peníze sou vhodnou volbou pro velké nákupy, například na nákup vaší vysnívané TV, auta, případne bytu. Berte to jako váš rezervný fond, který je potřeba doplňovat.

Pohár # 6

Charity, dary (5% vašeho rozpočtu)

Tyto peníze si odkládejte na nákup dárků pro vašich známých a blízkých. Ať už půjde o narozeniny, svatby nebo jiné oslavy. Samozřejmě, že je můžete darovat různým dobročinným spolkům, které jsou vám nejsympatičtější. Jsme si jisti, že o takových určitě víte.