VYZKOUŠEJTE TUHLE METODU SKLENIC, která VÁM KAŽDÝ MĚSÍC UŠETŘÍ MNOŽSTVÍ PENĚZ!

4680

Každý zná ten pocit po obdržení výplaty. Po pár dnech vám zůstane pár korun a vy ani jen netušíte, kam se všechny peníze poděly. Právě pro toto jsme si pro vás připravili jeden z nejúčinnějších způsobů, jak spravovat své osobní finance či rodinný rozpočet.

Vše, co musíte udělat, je rozdělit si peníze do šesti sklenic. Každý pohár bude zodpovědný za jednu oblast vašeho života. Pokud se budete této metody držet, nikdy nebudete utrácet více, než máte po obdržení výplaty v plánu. Přečtěte si, jak tento jednoduchý způsob funguje a alespoň jeden měsíc ho vyzkoušejte i v praxi. Pokud se vám osvědčí, můžete s ním pokračovat i nadále a posunout tento nápad i vašim známým. Pojďme na to.

Pohár # 1

Základní životní potřeby (55% svého rozpočtu)

Peníze v této nádobě jsou určeny na pokrytí nezbytných denních výdajů a placení potřebných faktur apod. Samozřejmě, že tyto peníze se týkají i nájmu, dopravy, daní, či potravin.

Pohár # 2

Zábava (10% svého rozpočtu)

Tyto peníze můžete využít pro vaše potěšení. Ať už jsou to nákupy, výlety, koncerty, nebo kulturní události. Tyto peníze prostě miňte tak, jak jen chcete vy.