Z krásnej mamky z filmu „Ako vytrhnúť veľrybe stoličku“ sa stala strhaná starenka. Takto ju zničili jej muži!

6960

Krásna a sympatická mamka Vaška z legendárnej komédie Ako vytrhnúť veľrybe stoličku sa zmenila na nepoznanie. Za jej aktuálnu podobu môže nielen čas, ktorý nás dostihne každého, ale predovšetkým prežité peripetie s mužmi jej života. Kto by nepoznal charizmatickú mamičku z legendárnej komédie Ako vytrhnúť veľrybe stoličku a jej pokračovanie Ako dostať ocka do polepšovne?

Presne tak, ako sa zmenili protagonisti hlavných postáv, ani Jane Preissovej sa známky starnutia nevyhli.

Nenájde sa snáď nikto, kto by nepoznal krásnu a milú blond mamičku z komédie Ako vytrhnúť veľrybe stoličku. Jana Preissová, ktorá stvárnila blonďavú baletku Annu, má už neuveriteľných 70 rokov. Oslávila ich 7. februára. Herečka sa v priebehu svojho života musela vysporiadať s veľmi ťažkými situáciami. Aj napriek tomu, že svoj profesionálny život zasvätila herectvu, priznáva, že je introvertkou a preto jej vystupovanie pred ľuďmi robí veľké problémy.

Herečkin syn veľmi trefne opísal svoju mamu do slohovej práce, ktorú písal, keď bol ešte žiakom základnej školy:

Moja mamka je herečka, ktorá schováva pod maskou trápenie. A potom sa odlíči, príde domov a tam sa všetko ukáže!“ Umelecká profesia však nebola jediným zdrojom pohnutých momentov jej života, s ktorými sa musela vyrovnať. Jana so svojím mužom Viktorom Preissom tvorí pár už vyše 40 rokov, majú spolu 2 deti a niekoľko vnúčat.

Toto však nebola jediná ťažká vec v jej živote.

Hoci je so svojím manželom, hercom Viktorom Preissom už takmer 50 rokov, majú dvoch synov, 4 vnúčatá, a pôsobia ako ideálny pár, nebola to vždy prechádzka ružovou záhradou. Viktor Preiss priťahoval ženy a v osemdesiatych rokoch, keď pár prekonával krízu, si našiel priateľku, s ktorou mal nemanželskú dcéru. Najprv chcel všetko utajiť, ale potom sa Jane priznal a o situácii vedia aj ich dvaja synovia.

Ako vyzerá herečka dnes? Pozrite sa na ďalšej strane…

Herečku stálo mnoho síl sa s manželskou krízou vyrovnať

Ďalším osudovým mužom, ktorý jej pripravil neľahké momenty, je jej syn Martin. Jana veľmi ťažko niesla synov rozchod s prvou manželkou. To však ešte netušila, čo všetko ju čaká…

Keď začal mať jej syn Martin problémy vo vzťahu aj s druhou manželkou, jeho psychický stav sa veľmi zhoršil.

Údajne uvažoval o samovražde a neskôr sa o ňu zrejme aj pokúsil. Potom ho hospitalizovali na psychiatrii. Aj napriek tomu, že sa jej syn z toho dostal, Jana ako matka si vytrpela svoje.